سران قوا برای خودکفایی در محصولات کشاورزی مصوبه ارایه کنند
سران قوا برای خودکفایی در محصولات کشاورزی مصوبه ارایه کنند

نماینده مردم خدابنده در مجلس گفت: کاش سران قوا به جای افزایش ناگهانی قیمت بنزین که صدماتی در پی داشت، یک مصوبه برای واقعی نمودن قیمت محصولات کشاورزی انجام می‌دادند و کشاورز را هم خودکفا می‌کردند.

به گزارش قلم پرس، احمد بیگدلی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس ضمن تقدیر از مسئولان و مدیران اجرایی استان و شهرستان حوزه انتخابیه‌ با اشاره به مشکلات کشاورزان گفت: کشاورزان بی ادعا با تمام توان در خودکفایی محصولات کشاورزی و بی نیاز شدن کشور از واردات محصولات کشاورزی مانند گندم تلاش می‌نمایند اما افتخار این خودکفایی نصیب دولت‌ها می‌شود و خستگی و رنجور بودن آن نصیب کشاورز است.

نماینده مردم خدابنده ادامه داد: طی سال فقط درصد ناچیزی قیمت تضمینی خرید گندم افزایش می‌یابد، اما بی عدالتی در حق کشاورز می‌شود. مانند افزایش سه برابری قیمت ادوات کشاورزی که اکثر ادوات هم تولید داخلی است. از سوی دیگر بانک‌ها نیز قانون را رعایت نمی‌کنند و کشاورزی که می‌خواهد وام با درصد بالا اخذ نماید اجبار به ارایه سند شهری می‌شود که نمی‌دانم چرا وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی درک نمی‌کنند که کشاورز، تاجر، بازاری و بازرگان نیست. کشاورز، کشاورز است و در روستا زندگی می‌کند. و تنها داریی‌اش مسکن روستایی و زمین‌های کشاورزی است که آن هم افتخارش نصیب دولت‌ها می‌شود.

بیگدلی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر وزارت نیرو با فشار حداکثری به کشاورز بیشترین موانع در مسیر خودکفایی تولید را ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه با نگاه‌های امنیتی نمی‌شود با کشاورزان رفتار  کرد، گفت: نمی‌شود هم چاه‌های کشاورزی را مسدود کرد و هم حق آبه کشاورز را ندهیم. همچنین کشاورزی که طبق قانون زمین زراعی را به خارج از اراضی آبخور اولیه انتقال می‌دهد اندازه تمام سود یک دهه جریمه‌اش کنیم، اما بعد از سال‌های سال تخصیص آب از سد تالوار را متوقف سازیم و هم در مورد احداث سد سهروردی اقدام ننماییم.

نماینده مردم خدابنده تاکید کرد: کاش سران قوا به جای افزایش ناگهانی قیمت بنزین که صدماتی برای مملکت به بار آورد، یک مصوبه برای واقعی نمودن قیمت محصولات کشاورزی می گذراندند و کشاورز را هم خودکفا می‌کردند.

بیگدلی با بیان اینکه نمی‌دانم چرا وقتی خودرو ایرانی مخصوصا پراید که به ارابه مرگ جاده‌ها معروف شده است ۱۰ میلیون افزایش قیمت پیدا می‌کند، ساعت‌ها کارشناسان در صداوسیما در مورد آن بحث می‌کنند اما برای صداوسیما مشکلات کشاورزان مهم نیست، گفت: مگر قرار نبود صداوسیما ملی باشد و در خدمت تمامی مردم و بیان مشکلات آنها باشد و نه در خدمت قشر خاص. کاش صداوسیما یک بار هم در مورد افزایش قیمت تراکتور، کمباین، نهاده‌های کشاورزی و عدم تحویل به موقع کود شیمایی برنامه می‌ساخت و کشاورز هم برایش مهم بود.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه انقلاب ما انقلاب مظلومان و پابرهنگان بود، عنوان کرد: انقلاب ما انقلابی است که مقدمات انقلاب حضرت مهدی (عج) می‌باشد و هیچ سلطنت طلب و دشمنی نمی‌تواند به انقلاب ما صدمه بزند چون انقلاب ما صاحب دارد و نگهدار آن است.

نماینده مردم خدابنده ادامه داد: پایداری و بالندگی جمهوری اسلامی در گرو اصلاحات جدی در رویکردها و نحوه ارتباط مسئولان با مردم و نحوه برخورد با مشکلات و مطالبات مردم است. مطمئنا آن سوی جمهوری اسلامی مسیری غیر از مسیر در درون جمهوری اسلامی وجود ندارد،  زیرا آن سوی جمهوری اسلامی نظام دموکراتیک به معنای واقعی نخواهد بود.

بیگدلی با بیان اینکه نباید گول رانده شدگان انقلاب را خورد، تصریح کرد: آن سوی انقلاب اسلامی که آرزو و خواسته معارضان است چیزی جز خرابی، خشونت و ایجاد استیلای تحقیرآمیز بیگانگان و عوامل آنها و تجزیه و دیکتاتوری نیست.

وی خطاب به هیات رئیسه و رئیس مجلس هم گفت: ۸۰۰ ساعت کاری در مجلس برای تدوین و اصلاح قانون لایحه مدیریت خدمات کشوری در مجلس وقت گذاشته شد و به عنوان سخنگوی کمیسیون مشترک از هیات رئیسه و رئیس مجلس می‌خواهم گزارش این کمیسیون را معطل نگذاشته و جهت مطرح شدن و تصویب در صحن اقدام نماید تا امید کارمندان و مردم از بین نرود.

  • منبع خبر : ایسنا