۱۰۹ پروژه روستایی در استان آماده بهره‌برداری است
۱۰۹ پروژه روستایی در استان آماده بهره‌برداری است

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی گفت: در 4 سال گذشته بیش از 2500 پروژه در روستاهای آذربایجان شرقی به بهره برداری رسیده و فقط امسال 109 پروژه با اعتبار 32 میلیارد تومان آماده بهره برداری است که امیدواریم در آینده نزدیک افتتاح شود.

تقی کرمی در مراسم گرامی‌داشت روز دهیاری گفت: در ۴ سال گذشته بیش از ۲۵۰۰ پروژه در روستاهای آذربایجان شرقی به بهره برداری رسیده و فقط امسال ۱۰۹ پروژه با اعتبار ۳۲ میلیارد تومان آماده بهره برداری است که امیدواریم در آینده نزدیک افتتاح شود.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی، از همکاری دهیاری‌های استان برای مدیریت و مقابله با کرونا قدردانی کرد و افزود: پنج نفر از دهیاران استان به کرونا مبتلا شدند که خوشبختانه در صحت کامل هستند.

محمدحسین صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در این جلسه از همکاری دهیاران استان با دانشگاه علوم پزشکی در زمینه مدیریت و مقابله با بیماری کرونا قدردانی کرد و افزود: انتظار داریم که دهیاران نهایت تلاش خود را برای جلوگیری از تشکیل هرگونه تجمع اعم از مراسم عزا و عروسی در روستاها به کار گیرند.

در این جلسه داود گرشاسبی، فرماندار مرند به نمایندگی از فرمانداران استان در خصوص موانع و مشکلات مدیریت روستایی با محوریت دهیاری‌ها، ابوالفضل حسین‌جانی، بخشدار ترکمانچای به نمایندگی از بخشداران استان درخصوص نقش دهیاری‌ها در توسعه اشتغال پایدار روستایی و جهش تولید، آرزو شعبه‌ای دهیار روستای زوارق بناب و قاسم محمدی دهیار روستای باغ‌یعقوب تبریز به نمایندگی از دهیاران استان درخصوص نقش دهیاری‌های هدف گردشگری در توسعه و رونق اقتصادی روستا و همچنین نقش دهیاری‌ها در مدیریت بحران کرونا به ارائه دیدگاه‌های خود پرداختند.