پیام تبریک استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت فرارسیدن هفته گرامی‌داشت مقام معلم
پیام تبریک استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت فرارسیدن هفته گرامی‌داشت مقام معلم

استاندار آذربایجان شرقی در پیامی به مناسبت فرارسیدن هفته گرامی‌داشت مقام معلم، بر نقش خطیر معلمان در تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد برای تحقق اهداف والای ملت بزرگ ایران تاکید کرد. متن پیام عابدین خرّم به این شرح است:   سپاس و ستایش بی‌کران، بزرگ‌آموزگار هستی را که انسان را به زیور ادب و […]


استاندار آذربایجان شرقی در پیامی به مناسبت فرارسیدن هفته گرامی‌داشت مقام معلم، بر نقش خطیر معلمان در تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد برای تحقق اهداف والای ملت بزرگ ایران تاکید کرد.

متن پیام عابدین خرّم به این شرح است:
 
سپاس و ستایش بی‌کران، بزرگ‌آموزگار هستی را که انسان را به زیور ادب و اندیشه آراست و موهبت تعلیم و تربیت را به بندگان خاص و خالص خود ارزانی داشت؛ همانان که رسالت خطیر هدایت، اندیشه‌ورزی و اعتلای اخلاق در میان نسل بشر را به دوش می‌کشند و زیستن خود را فدای دانستن انسان‌ها می‌کنند.
 
به‌راستی که معلمی، پیشه انبیاست و در مقام و منزلت آن همین بس که رسول مکرم اسلام(ص) فرموده است: انما بعثت معلماً. معلمان، اساسی‌ترین و تاثیرگذارترین عنصر نظام تعلیم و تربیت هستند و امروزه نقش بی‌بدیل آنان در پیشرفت و توسعه جامعه به تایید همگان رسیده است؛ در طول تاریخ هزاران ساله بشر هم جوامعی که در حوزه تعلیم و تربیت سرمایه‌گذاری کرده‌اند، پیشرو تحولات و پیشرفت‌ها بوده‌اند و آینده نیز متعلق به چنین جوامعی است.
 
هفته گرامی‌داشت مقام معلم که به نام و یاد معلم بزرگ انقلاب، آیت‌الله شهید مرتضی مطهری مزین شده است، فرصت مغتنمی است تا بار دیگر نقش خطیر معلمان در تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد برای تحقق اهداف والای ملت بزرگ ایران مورد توجه قرار گیرد.
 
امروز دستگاه تعلیم و تربیت به‌عنوان بزرگترین و گسترده‌ترین نهاد فرهنگی و تربیتی کشور، بار اصلی تحول و پیشرفت کشور و تحقق چشم‌انداز روشن ایران اسلامی را به دوش می‌کشد؛ در این شرایط، درک دقیق و صحیح وضع موجود و ادراک عمیق وضع مطلوب که در بیانیه گام دوم انقلاب نیز تبیین شده است، باید مورد توجه معلمان عزیز و جامعه فرهنگیان و نظام آموزش و پرورش قرار گیرد.
 
اینجانب ضمن تبریک فرارسیدن هفته معلم به تمامی آموزگاران، دبیران، مربیان، مدیران و جامعه فرهنگیان استان آذربایجان شرقی و قدردانی صمیمانه از مسئولیت‌پذیری، سخت‌کوشی، خلاقیت و مهرورزی یکایک عزیزان، امید آن دارم که در پرتو مجاهدت‌های متعهدانه دست‌اندرکاران نظام تعلیم و تربیت و برنامه‌های دولت مردمی سیزدهم در بالندگی و ارتقای شاخص‌های کمی و کیفی نهاد آموزش و پرورش، شاهد رشد و توسعه روزافزون استان در ابعاد مختلف باشیم.