فرماندار شهرستان اهر از پرداخت اعتبار 21 میلیارد تومانی به روستاهای شهرستان اهر خبر داد.

به گزارش عصر دهیار،  زاهد محمودی ظهر امروز در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان اهر در جمع مسوولان این شهرستان از پرداخت اعتبار ۲۱ میلیارد تومانی به روستاهای شهرستان اهر خبر داد و اظهار داشت: دولت از سال ۹۶ تا به حال برای خدمات‌رسانی به روستاهای فاقد دهیاری اعتباراتی تخصیص می‌دهد به طوریکه سهم روستاهای فاقد دهیاری شهرستان اهر نزدیک به ۲ میلیارد تومان بوده است.

وی با اشاره به اینکه اولویت رویکرد تخصیص اعتبارات دولتی به این شهرستان با تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام است، افزود: اعتبارات تخصیص یافته امسال با تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام است.

محمودی، از رشد ۱۴ درصدی اعتبارات تملک دارایی استانی و توازن منطقه‌ای شهرستان اهر طی سال‌جاری در مقایسه با سال گذشته خبر داد و بیان داشت: امسال سهم شهرستان اهر از محل اعتبارات تملک دارایی استانی و توازن منطقه‌ای بیش از ۲۷ میلیارد تومان است.

فرماندار شهرستان اهر گفت: اعتبارات پروژه بزرگراه اهر-تبریز، روستاهای فاقد دهیاری، روستاهای دارای دهیاری در سطح ملی افزایش یافته است، از این‌رو انتظار می‌رود برخی از اعتبارات که در قالب طرح‌های حمایتی اجتماعی تخصیص می‌یابد در سرجمع بودجه شهرستان اهر گنجانده شود.

لزوم تلاش دستگاه‌های اجرایی شهرستان اهر برای خدمات‌رسانی شایسته به مردم

محمودی، با تاکید بر اینکه ما به عنوان دستگاه نظارتی بر هزینه کرد تمام اعتبارات دستگاه‌های اجرایی شهرستان اهر به طور مستمر نظارت می‌کنیم، ادامه داد: تک‌تک هزینه‌کردها به دستگاه‌های نظارتی ارسال می‌شود و باید برای جلوگیری از بروز مشکل تمام هزینه اعتبارات بر اساس مصوبات باشد.

وی، بر لزوم تلاش دستگاه‌های اجرایی شهرستان اهر برای خدمات‌رسانی شایسته به مردم تاکید کرد و گفت: کمیته فنی نظارت بر پروژه‌های عمرانی در ذیل کمیته برنامه‌ریزی شهرستان اهر تشکیل شده است تا روند پیشرفت و نحوه هزینه کرد اعتبارات به طور مستمر پیگیری شود.

فرماندار شهرستان اهر از پرداخت اعتبار ۲۱ میلیارد تومانی به روستاهای شهرستان اهر خبر داد و گفت: دولت از سال ۹۶ تا به حال برای خدمات‌رسانی به روستاهای فاقد دهیاری اعتباراتی تخصیص می‌دهد به طوریکه سهم روستاهای فاقد دهیاری شهرستان اهر نزدیک به ۲ میلیارد تومان بوده است.

  • منبع خبر : فارس