هوای تبریز در وضعیت “ناسالم برای گروه‌های حساس” قرار گرفت
هوای تبریز در وضعیت “ناسالم برای گروه‌های حساس” قرار گرفت

داود قاسم زاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: میانگین شاخص کیفیت هوای تبریز امروز، برابر با ۱۰۸ بوده و برای گروه‌های حساس ناسالم است. وی، علت و منشا این آلودگی هوای شهر در فصل بهار را گردوغبار فرامنطقه‌ای عنوان کرد که از روز سه شنبه ۱۷ فروردین ماه موجب آلایندگی هوای تبریز شده است. وی افزود: […]

داود قاسم زاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: میانگین شاخص کیفیت هوای تبریز امروز، برابر با ۱۰۸ بوده و برای گروه‌های حساس ناسالم است.

وی، علت و منشا این آلودگی هوای شهر در فصل بهار را گردوغبار فرامنطقه‌ای عنوان کرد که از روز سه شنبه ۱۷ فروردین ماه موجب آلایندگی هوای تبریز شده است.

وی افزود: در وضعیتی که هوا برای گروه‌های حساس ناسالم است، توصیه می‌شود افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، زنان باردار و شیرده، سالمندان و کودکان از فعالیت طولانی و سنگین در خارج از منزل خودداری کنند.

قاسم زاده صرفه جویی در مصرف انرژی، پرهیز از ترددهای غیر ضروری درون شهری، مدیریت زمانی و مکانی سفرهای درون شهری، استفاده از حمل و نقل عمومی و عمل به توصیه‌های زیست محیطی را از راه‌های موثر در کاهش آلودگی هوا عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، شاخص آلودگی از ۰ تا ۵۰ هوای پاک، از ۵۰ تا ۱۰۰هوای سالم، از ۱۰۰ الی ۱۵۰ هوای ناسالم برای گروه‌های حساس بوده و هم‌چنین از ۱۵۰ الی ۲۰۰ نیز بیانگر ناسالم بودن هوا برای تمامی گروه‌ها و شاخص آلودگی بیش از ۲۰۰ نیز وضعیت بحرانی آلودگی هوا را نشان می‌دهد.

انتهای پیام