همکاری و تعامل بین آموزش و پرورش و جهاد کشاورزی زمینه بالندگی استان
همکاری و تعامل بین آموزش و پرورش و جهاد کشاورزی زمینه بالندگی استان

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با مهندس اکبرفتحی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان جهت هماهنگی و همکاری دو نهاد در امور مربوطه ملاقات کرد.

به گزارش عصر دهیار، در دیدار با رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی ضمن تاکید بر همکاری قوی بین بخشی دستگاه های اجرایی اظهار داشت: همکاری و مشارکت بین دستگاه های استان لازمه توسعه داست.

جعفر پاشایی تعامل سازنده بین آموزش و پرورش و سازمان جهاد کشاورزی استان را جهت افزایش خلاقیت دانش آموزان مخصوصا هنرجویان هنرستان ها ضروری خواند و گفت: پویایی، نشاط و به روز کردن دانش آموزان جز اهداف اصلی در این تعاملات بشمار می رود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی نیز در این دیدار با بیان اینکه هنرستان های کشاورزی می توانند کمک شایانی درامر اطلاع رسانی و ورود علم به مزرعه داشته باشند افزود: با کمک آموزش و پرورش می توانیم کشاورزانی با علم روز کشاورزی پرورش دهیم تا نیمی از اقتصاد آذربایجان شرقی که مبتنی بر کشاورزی است جانی دوباره گیرد.

فتحی گفت: هنرستان های کشاورزی افقی را روشن می کند که کشاورزی سنتی با سرعت بیشتر در جهت کشاورزی مدرن گام بردارد.

وی براستفاده حداکثری از ظرفیت های استان برای بهبود و افزایش بهره وری در کشاورزی تاکید کرد و لازمه آن را کم شدن فاصله بین تحقیقات و عملکرد عنوان نمود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان با بیان اینکه معتقدیم اگر پایه تحصیلات کشاورزی از مدارس و هنرستان ها شکل نگیرد و تقویت نشود، با بسنده نمودن به تربیت نیروها در دانشگاه ها ، نتیجه مطلوب حاصل نخواهد شد به مشکلات کم آبی در استان و کشور اشاره نمود و گفت: بهتر است رویکرد هنرستان ها در زمینه تربیت نیروی ماهر ، آموزش توسعه کشت گلخانه ای و توسعه سیستم های نوین و آبیاری تحت فشار باشد.

وی ابراز امیدواری کرد همکاری و تعامل بین آموزش و پرورش و جهاد کشاورزی زمینه بالندگی استان را در زمینه کشاورزی و صنایع وابسته به آن به ارمغان خواهد داشت.