هشدار درباره ساخت و سازهای غیرمجاز در روستاها/
هشدار درباره ساخت و سازهای غیرمجاز در روستاها/

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی بر اجرای طرح هادی روستاهای استان با هدف پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز تأکید کرد.

به گزارش قلم پرس، موسی خلیل‌اللهی امروز ظهر در سومین جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی دادگستری استان در سال ۹۸، ضمن عرض تسلیت به مناسبت زلزله اخیر در استان برای درگذشتگان آرزوی غفران الهی و برای مصدومان و آسیب‌دیدگان آرزوی صحّت و سلامت کرد.

وی با اشاره به نامه معاون قضایی دادستان کل کشور در خصوص تخلفات انجام یافته و بناهای غیرمجاز احداثی در امر ساخت و ساز در روستاهای سراسر کشور، تهیه و اجرای طرح هادی روستایی را از وظایف و اهداف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی‌ طبق اساسنامه و قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی عنوان کرد و بر اجتناب سازمان‌ها و شرکت‌های خدمات‌رسان از ارائه خدمات به ساخت‌ و سازهای غیرمجاز در محدوده روستا تأکید کرد.

خلیل‌اللهی همچنین بر تهیه امکانات و تجهیزات لازم از جمله بالگرد آب‌پاش توسط سازمان محیط زیست استان برای استفاده در اطفا حریق احتمالی جنگل‌ها و مراتع ارسباران تأکید کرد.

رئیس‌کل دادگستری استان عدم اجرای کامل قانون حدنگار (کاداستر) در کشور را یکی از نقاط ضعف سازمان‌های دولتی در نگهداری از اموال و اراضی دولت دانست و خواستار همکاری تمام سازمان‌ها در اجرای قانون مذکور شد.

در این جلسه همچنین مدیرعامل آب منطقه‌ای استان به ارائه گزارش و اعلام نیازمندی‌ها در خصوص اقدامات و برنامه‌های شرکت آب منطقه‌ای استان در اجرای تبصره ۴ ماده ۲ قانون توزیع عادلانه آب پرداخت.

ارائه گزارش معاون دادگاه‌های عمومی و انقلاب تبریز در خصوص اراضی مربوط به یک پلاک ثبتی در تبریز از جمله موضوعات مطرح در این جلسه بود.

در ابتدای جلسه محبوب علیلو، دادستان مرکز استان و دبیر شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی دادگستری استان گزارشی از اقدامات در راستای اجرای مصوبات جلسه قبلی ارائه داد.