هر کسی در هرجایگاهی مرتکب جرمی شود با او برخورد خواهد شد
هر کسی در هرجایگاهی مرتکب جرمی شود با او برخورد خواهد شد

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم به روز کردن بانک اطلاعاتی کارشناسان رسمی دادگستری گفت: گاها کارشناسی به دلیل مسایلی توانایی اظهار نظر را ندارد بر این اساس اطلاعات مربوط به کارشناسان باید حداقل سه ماه یکبار به روز رسانی شوند.

به گزارش عصر دهیار به نقل از روابط عمومی دادگستری کل آذربایجان شرقی، موسی خلیل اللهی در مراسم اتیان سوگند کارشناسان جدید کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی، اظهار داشت: دستگاه قضایی در بحث مبارزه با فساد هیچ نقطه ممنوعه نداشته و هر کسی در هرجایگاهی و با هر عنوانی مرتکب جرمی شود در معرض قضاوت قرار گرفته و با او برخورد خواهد شد.
وی افزود: تنها خط قرمز تشکیلات قضایی صدور قرار جلب و بازداشت بدون وجود ادله کافی است، چرا که آبروی انسان ها بسیار بالا است.
رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم وجود نظارت همگانی، اضافه کرد: امروز نظام قضایی کشور به دنبال شفاف سازی و جلب نظارت همگانی بوده که اقدامات اخیر عملا بیانگر این امر است.
وی در ادامه با بیان اینکه امر کارشناسی شان و منزلت بوده و باید این منزلت رعایت شود، خاطرنشان کرد: در تمام مراحل باید قانون رعایت شود تا مشکلی پیش نیاید.
خلیل الهی با اشاره به نبود تناسبی بین میزان پرونده های ارجاعی دستگاه قضایی با بخشی از حوزه های کارشناسی گفت: نتیجه این عدم تناسب افزایش تراکم کاری و کاهش دقت کامل است، بر همین اساس باید باید ضمن رصد و پایش  با تقویت حوزه های پر مراجعه و حوزه های دیگر مشکل حل شود.
وی با تاکید بر لزوم به روز کردن بانک اطلاعاتی کارشناسان رسمی دادگستری گفت: گاهاً کارشناسی به دلیل مسایلی همچون مرخصی، پیری یا تعلیق توانایی اظهار نظر را ندارد بر این اساس اطلاعات مربوط به کارشناسان باید حداقل سه ماه یکبار به روز رسانی شوند.
رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی با اشاره به ارجاع غیر متعارف به برخی کارشناسان گفت: تلاش داریم برای این امر راه حلی را آماده کنیم تا ارجاع به همه کارشناسان به شکل متعارف انجام شود.