به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، شرکت خودروسازی میتسوبیشی ژاپن امروز اعلام کرد که به خاطر نبود قطعات الکترونیکی و تراشه تولید خودروهایش را در سه خط تولید در ژاپن و تایلند کاهش خواهد داد. بر اساس گفته این شرکت ژاپنی در مجموع ۷۵۰۰ دستگاه در ماه آوریل از […]

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، شرکت خودروسازی میتسوبیشی ژاپن امروز اعلام کرد که به خاطر نبود قطعات الکترونیکی و تراشه تولید خودروهایش را در سه خط تولید در ژاپن و تایلند کاهش خواهد داد.

بر اساس گفته این شرکت ژاپنی در مجموع ۷۵۰۰ دستگاه در ماه آوریل از تولیدات این شرکت به خاطر نبود قطعات کاهش خواهد یافت. 

سخنگوی این شرکت اضافه کرد که میتسوبیشی در حال ارزیابی شرایط برای تخمین میزان تولید از دست رفته ناشی از نبود قطعات یدکی در ماه می است.

از آنجا که در طول دوران شیوع ویروس کرونا بسیاری از کارمندان دورکار شده و تقاضا برای تجهیزات الکترونیکی مورد نیاز برای دورکاری نیز افزایش یافته است و از طرف دیگر برخی از قطعات مورد استفاده در این تجهیزات در قطعات الکترونیکی خودروها هم کاربرد دارد، ماه‌هاست که صنعت خودروسازی بین المللی درگیر کمبود قطعات الکترونیکی است. 

در همین راستا دیگر شرکت‌های خودروسازی نظیر فورد، GMC، استلانتیس و شرکت‌های خودروسازی بزرگ دیگر نیز درگیر بحران مشابهی هستند.

انتهای پیام/ب