مدیران و شهرداران مناطق باید از دخالت در امور انتخابات خودداری کنند
مدیران و شهرداران مناطق باید از دخالت در امور انتخابات خودداری کنند

موسی خلیل الهی در چهارمین نشست ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی با تاکید بر لزوم هماهنگی، برنامه ریزی و پیشگیری به موقع وقایع انتخاباتی به منظور پیشگیری از وقوع جرایم و تخلفات انتخاباتی، اظهار کرد: برگزاری انتخاباتی سالم و قانون مند با مشارکت حداکثری یکی از اهداف اساسی دستگاه قضایی است. وی افزود: دخالت اعضای شورای […]

موسی خلیل الهی در چهارمین نشست ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی با تاکید بر لزوم هماهنگی، برنامه ریزی و پیشگیری به موقع وقایع انتخاباتی به منظور پیشگیری از وقوع جرایم و تخلفات انتخاباتی، اظهار کرد: برگزاری انتخاباتی سالم و قانون مند با مشارکت حداکثری یکی از اهداف اساسی دستگاه قضایی است.

وی افزود: دخالت اعضای شورای اسلامی در امورات اجرایی مخالف قانون است، بر این اساس حضور برخی از اعضای شورای اسلامی شهر در برخی محلات و موقعیت‌ها در اذهان عمومی شائبه دخالت در امور اجرایی و انجام اقدامات تبلیغاتی را به ذهن متبادر می‌سازد.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی و تا زمان پایان انتخابات به اعضای شورای فعلی که کاندیدای انتخابات شورا شده‌اند توصیه می‌شود تا از انجام چنین اقدامات و حضور در چنین موقعیت‌هایی قطعا پرهیز کنند.

به نقل از روابط عمومی دادگستری آذربایجان شرقی، خلیل الهی تاکید کرد: استفاده از امکانات دستگاه‌های دولتی و عمومی به نفع کاندیدای خاص جرم تلقی می‌شود.

انتهای پیام