لزوم اعتماد به بخش خصوصی برای تحقق شعار سال/افزایش ۱۰۴ درصدی وصول مالیات در آذربایجان شرقی
لزوم اعتماد به بخش خصوصی برای تحقق شعار سال/افزایش ۱۰۴ درصدی وصول مالیات در آذربایجان شرقی

محمدرضا پورمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به بیانات حکیمانه مقام معظم رهبری در پیام نوروزی اهتمام جدی استان برای تحقق شعار سال، اظهار کرد: حل مشکلات کشور در همه حوزه‌ها حتی مسائل فرهنگی و اجتماعی، در گرو تولید، کارآفرینی و رونق اقتصادی است. به گزارش ایسنا، وی افزود: هرچند تحریم‌ها تاثیر محسوسی در زندگی […]

محمدرضا پورمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به بیانات حکیمانه مقام معظم رهبری در پیام نوروزی اهتمام جدی استان برای تحقق شعار سال، اظهار کرد: حل مشکلات کشور در همه حوزه‌ها حتی مسائل فرهنگی و اجتماعی، در گرو تولید، کارآفرینی و رونق اقتصادی است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: هرچند تحریم‌ها تاثیر محسوسی در زندگی مردم داشته، اما اتکا به تولید و تقویت توانمندی‌های داخلی توانسته بخش قابل توجهی از تحریم‌ها را خنثی کند و در برخی از بخش‌ها مانند تولیدات صنعتی و غذایی به خودکفایی رسیده‌ایم.

وی، ارتقای ظرفیت‌های تولید داخلی در چند سال گذشته را موجب شکننده شدن تحریم‌ها دانست و اضافه کرد: توانمندی داخلی کمک کرد تا حربه‌های استکبار جهانی را بشکنیم و مقاومت مردم ایران جواب داد.

پورمحمدی با بیان این‌که موفقیت در مبارزه اقتصادی در گرو تولید است، افزود: بخش عمده تولید همان ‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند، رضایت‌ بخش است و باید به مانع‌ زدایی در این بخش توجه جدی شود.

وی افزود: باید با عزم جدی و همکاری و همراهی بیشتر دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی تلاش کنیم تا موانع و کاستی‌هایی را که وجود دارد برطرف کنیم.

وی با اشاره به این‌که ۸۵ درصد اقتصاد آذربایجان شرقی در دست بخش خصوصی است، گفت: بخش خصوصی و سرمایه ‌گذاران به دنبال امنیت هستند که منظور از امنیت فقط امنیت سیاسی نیست، بلکه امنیت اجتماعی، قضایی و روانی را هم شامل می‌شود.

استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: با وجود شرایط و مشکلات ناشی از شیوع کرونا در بخش تولید، تعدیل نیرو در واحدهای تولیدی استان اتفاق نیفتاد و این نشان می‌دهد که بخش خصوصی ما برای رونق تولید اهتمام جدی دارند.

وی با اشاره به این‌که در سال گذشته سازمان‌های دولتی و بانک‌ها نقش تسهیل‌ گری را در استان ایفا کردند، افزود: این تعامل و هماهنگی بین بخش خصوصی و دولتی موجب افزایش تولید و صادرات شد، به ‌طوری ‌که با وجود تگناها و مشکلات اقتصادی، وصولی مالیات در استان ۱۰۴ درصد افزایش داشت.

وی با تاکید بر این‌که برون‌داد یک سیستم زمانی اثربخش است که تمام اجزا هماهنگ عمل کنند، اظهار کرد: تلاش کرده‌ایم تا سیستم مدیریت در استان تعامل سازنده با اجزای سیستم داشته باشد و مدیرانی که در این مجموعه فعالیت می‌کنند باید از این چارچوب پشتیبانی کنند.

انتهای پیام