فعالیت ۷ مرکز اوتیسم در آذربایجان شرقی
فعالیت ۷ مرکز اوتیسم در آذربایجان شرقی

فرگل صحاف در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: یک مرکز پیش حرفه‌ای و حرفه آموزی بالای ۱۴ سال و یک مرکز اقامت موقت در شهر تبریز جهت آموزش و نگهداری افراد مبتلا به اختلالات طیف اوتیسم تحت نظارت بهزیستی فعالیت می‌کنند. وی خاطرنشان کرد : اوتیسم نوعی اختلال پیچیده و چندوجهی رشد و شکل گیری سیستم […]

فرگل صحاف در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: یک مرکز پیش حرفه‌ای و حرفه آموزی بالای ۱۴ سال و یک مرکز اقامت موقت در شهر تبریز جهت آموزش و نگهداری افراد مبتلا به اختلالات طیف اوتیسم تحت نظارت بهزیستی فعالیت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد : اوتیسم نوعی اختلال پیچیده و چندوجهی رشد و شکل گیری سیستم عصبی است که پردازش اطلاعات و ادراک را مختل کرده و بر شکل گیری تعامل اجتماعی ، ارتباط و رفتارهای انسانی اثر می‌گذارد.

وی ادامه داد: علائم بارز اوتیسم از ۱.۵ سالگی شروع و قابل تشخیص است و اصلی ترین این علائم، عدم برقراری ارتباط چشمی، تاخیر در صحبت کردن، عدم برقراری ارتباط اجتماعی و گریز از جمع و انجام کارهای تکرای بوده که نیازمند همراهی بیشتر والدین برای شناسایی افراد بیشتر درگیر با آن هستیم.

صحاف با بیان اهمیت مشاوره‌های کارشناسی اظهار کرد: والدین گرامی با مراجعه به سامانه autism.behzisti.net  می‌توانند به صورت محرمانه و غیرحضوری با پاسخ به ۱۰ پرسشنامه از اختلالات فرزندان خود آگاه شده و در صورت نیاز به راهنمایی‌ها و مشاوره‌های بیشتر به کارشناسان مربوطه ارجاع داده شوند.  

انتهای پیام