شناسایی بیش از ۱۰۰۰ بیمار با علائم مثبت بیماری کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در آذربایجان‌شرقی
شناسایی بیش از ۱۰۰۰ بیمار با علائم مثبت بیماری کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در آذربایجان‌شرقی

محمد حسین صومی سه شنبه شب در گفت‌وگوی خبری با تشریح آخرین وضعیت کرونا در استان گفت: در مجموعه استان‌های کشور شاهد افزایش تعداد بیماران بستری و سرپایی هستیم، در استان ما نیز تعداد بیماران بستری رو به افزایش است. وی از بستری بودن ۸۵۸ نفر در بخش‌های بیمارستانی آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: […]

محمد حسین صومی سه شنبه شب در گفت‌وگوی خبری با تشریح آخرین وضعیت کرونا در استان گفت: در مجموعه استان‌های کشور شاهد افزایش تعداد بیماران بستری و سرپایی هستیم، در استان ما نیز تعداد بیماران بستری رو به افزایش است.

وی از بستری بودن ۸۵۸ نفر در بخش‌های بیمارستانی آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: این آمار در تاریخ سی‌ام اسفند ماه برابر با ۳۸۵ نفر بود، اما آمار کنونی افزایش بیش از دو برابری را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به بستری بودن ۱۸۳ نفر در بخش‌های ویژه بیمارستان‌های استان، اظهار کرد: ۶۰ نفر به کمک دستگاه تهویه مکانیکی نفس می‌کشند.

به گزارش ایسنا، دانشگاه علوم پزشکی تبریز از افزایش بیش از ۲.۵ برابری تعداد مراجعان سرپایی خبر داد و افزود: شهرستان‌های جلفا، سراب، شبستر، میانه و هشترود جزو شهرهای قرمز و پرخطر و پنج شهر تبریز، اهر، کلیبر، مرند و چاراویماق نارنجی بوده و در آذرشهر و بناب نیز تعداد بستری‌ها رو به افزایش است.

وی در خاتمه گفت: ۲۵ درصد افراد بستری در روزهای اول، افراد غیربومی بودند؛ آمارها بر اساس ورودی موبایل‌ها در طول ۱۵ روز گذشته افزایش ۱۲۷ درصدی ورودی‌ها در استان را نشان می‌دهد؛ در حالی که خروجی استان ما تنها ۱۵ درصد تحت تاثیر قرار گرفته است؛ این نشان می‌دهد که هنوز بسیاری از افراد غیر بومی در استان ما حضور داشته و عامل انتشار ویروس هستند.

انتهای پیام