علی جهانگیری در دیدار با رایزنان بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در باکو و ایروان، گفت: توسعه ارتباطات با کشورهای همسایه همواره یکی از اولویت‌های اساسی استان بوده است. وی با اشاره به تاثیرگذاری ایران در تمامی معادلات منطقه‌ای، اظهار کرد: توسعه همکاری‌های مشترک‌ با کشورهای همسایه شمالی، ضروری است و در صورت بی ‌توجهی به […]

علی جهانگیری در دیدار با رایزنان بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در باکو و ایروان، گفت: توسعه ارتباطات با کشورهای همسایه همواره یکی از اولویت‌های اساسی استان بوده است.

وی با اشاره به تاثیرگذاری ایران در تمامی معادلات منطقه‌ای، اظهار کرد: توسعه همکاری‌های مشترک‌ با کشورهای همسایه شمالی، ضروری است و در صورت بی ‌توجهی به این موضوع، زمینه برای حضور کشورهای رقیب و شاید دشمن در این کشورها فراهم می‌شود.

وی با اشاره به موضع ایران در مناقشه قره‌باغ در مخالفت با درگیری و اشغالگری، گفت: در جلسات متعدد اعلام کرده‌ایم که آماده حمایت و مشارکت همه ‌جانبه در بازسازی اراضی آزادشده قره‌باغ و تشویق شرکت‌های استان برای فعالیت در این زمینه هستیم.

جهانگیری با اشاره به انتخاب استاندار به عنوان رئیس ستاد توسعه تجارت با جمهوری آذربایجان، اظهار کرد: افزایش حجم تجارت با این کشور، باید بیشتر از گذشته مورد توجه قرار بگیرد و از ظرفیت شرکت‌های فنی مهندسی، خدماتی و سایر شرکت‌ها در بازسازی قره‌باغ استفاده شود.

وی هم‌چنین بر توسعه مناسبات تجاری و اقتصادی با کشور ارمنستان تاکید کرد و گفت: این کشور تنها راه ارتباطی و ورود ایران به بازار اوراسیا است و به دلیل داشتن مرز مشترک با این کشور می‌تواند نقش مهمی در افزایش حضور قدرتمند ایران در بازارهای جهانی داشته باشد.

به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، در این جلسه مهدی بابایی و اکبر قداری، رایزنان جدید بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان و ارمنستان به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود برای توسعه همکاری‌های مشترک با کشورهای همسایه پرداختند.

انتهای پیام