دشمنان اسلام درصدد انتقام جنگ‌های صلیبی هستند
دشمنان اسلام درصدد انتقام جنگ‌های صلیبی هستند

امام جمعه اردبیل با تاکید بر لزوم شناخت دشمن گفت: موفقیت یک ملت و دولت به اموری بسته است از جمله اینکه دشمن خود را خوب بشناسد تا تصمیم اشتباه نگیرد.

آیت الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته اردبیل با تاکید بر لزوم شناخت دشمن اظهار کرد: موفقیت یک ملت و دولت به اموری بسته است از جمله اینکه دشمن خود را خوب بشناسد تا تصمیم اشتباه نگیرد.

وی افزود: امیرالمؤمنین(ع) دشمنان خود را بسیار خوب شناخته بود هرچه به حضرت اظهار داشتند با معاویه مماشات و سازش کنید قبول نکردند و فرمودند؛ «حتی دو روز نمی‌گذارم او کارگزار من باشد».

امام جمعه اردبیل بیان کرد: دشمن ما در روزگار ما اوصافی دارد و همه، مخصوصا دولت‌مردان باید به این اوصاف واقف باشند.

وی تصریح کرد: یکی از اوصاف دشمن روحیه استکباری است؛ یعنی حق را می‌شناسد و خوب هم می‌شناسد اما زیربار نمی‌رود. اخیرا در مناظره انتخاباتی آمریکا یک نامزد از حزب دموکرات بهترین حرف را زد، او گفت؛ «ترامپ می‌داند با خروج از برجام اشتباه کرده ولی غرور او اجازه بازگشت نمی‌دهد. او باید غرورش را کنار بگذارد و مردم آمریکا را در اولویت نخست قرار دهد»

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل ادامه داد: پمپئو در عراق گفت؛ علت مخالفت ترامپ با برجام این است که می‌خواهد امتیاز توافق با ایران به نام او ثبت شود.

وی افزود: آمریکا وقتی هواپیمای مسافربری ما را ساقط کرد و جان ۲۶۰ نفر را گرفت، آیا نمی‌دانست که به یک جنایت بزرگ دست می‌زند؟ قطعا می‌دانست، ولی روحیه استکباری به او دستور جنایت داد.

عاملی اظهار داشت: دومین روحیه دشمن، روحیه فزون‌خواهی است؛ آمریکا و اروپایی‌ها می‌گویند باید همه کشورها مثل ایالتی از ایالات ما باشند، دنیا مثل قطاری است که ما باید تعیین کنیم که کدام سمت برود. آنها عملا می‌گویند دنیا باید با حاکمیت ملی خداحافظی کند در جایی که دنیا یک کدخدا دارد حاکمیت ملی برای کشورها معنی ندارد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل افزود: سومین روحیه دشمن، روحیه انتقام است؛ آنها درصدد انتقام جنگ‌های صلیبی و حملات دولت عثمانی به اروپا هستند. هرکس جنایت‌های آنها در حق مسلمان‌ها را ببیند تردیدی نمی‌کند که آنها قصد انتقام دارند. فاجعه فلسطین، سند زنده است. فاجعه بوسنی که در آن ۸هزار مسلمان قتل عام شدند با اذن اروپا و در برابر چشمان نیروهای هلندی سازمان ملل صورت گرفت.

وی ادامه داد: آنچه در حال حاضر در یمن می‌گذرد، انتقام است. بارها انصار الله و دولت آل سعود به نقطه صلح رسیده‌اند ولی آمریکایی‌ها اجازه صلح نمی‌دهند. در لیبی، سوریه و عراق نیز هرچه بود، انتقام بود. اگر با این روحیه آنها تسلط به ایران پیدا کنند، انتقامی خواهند گرفت که عقل از تصور آن عاجز است.

اولین کودک روشندل حافظ کل قرآن در اردبیل

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: این هفته افتخار بزرگی نصیب استان اردبیل شد. استان ما مفتخر است به اینکه اولین کودک روشندل حافظ کل قرآن را دارد.

وی ادامه داد: اینکه یک طفل هفت ساله که بدون نوشته و رؤیت کتاب و دفتر بتواند کل قرآن را حفظ کند، یک درس بسیار بزرگ برای والدین است، البته برای آن دسته از والدین که در خانه و در زندگی استراتژی تربیتی دارند و در صدد تربیت نسل بزرگ و امتداد نسل فاخر بعد از خودشان هستند. من در برابر اراده این طفل و قدرت روحی پدر و مادر او تعظیم می‌کنم.

عاملی تصریح کرد: این هفته افتخار بزرگ استان اردبیل این بود که این طفل و در واقع فرزند بزرگ این استان، امیرهادی بایرامی به شرف ملاقات رهبر انقلاب رسیدند و حضرت آقا بسیار نیکو از ایشان تجلیل کردند.

وی اظهار داشت: همه پدر و مادرها بدانند که روزی از نسل ما و تربیت فرزندان ما از ما سؤال خواهد شد و همه پدر و مادرها بدانند که دوران تربیت محدود است و بعد از هویت‌یابی امکان تغییر یک شبه محال است. فرزندان شما تا ۲۱ سالگی قالب نگرفته‌اند بعد از آن دوران قالب‌گیری است. هر هویتی پیدا کرد در همان مسیر تا آخر عمر زندگی خواهد کرد و از دست شما خارج خواهد شد.

حضور ۳۰۰حافظ کل قرآن در اردبیل

امام جمعه اردبیل به حضور ۳۰۰حافظ کل قرآن در استان اردبیل اشاره کرد و گفت: در خصوص فعالیت‌های قرآنی لازم است من از سازمان تبلیغات اسلامی، اداره اوقاف و امورخیریه، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، دارالقرآن و موسسات مردمی قرآنی تشکر کنم. رتبه اردبیل در این خصوص در بین ۵ استان برتر کشور است.

وی ادامه داد: روستای «سوها» استان اردبیل در سطح کشور بی‌نظیر است و در برنامه آینده بنا داریم رتبه اول حفظ در کشور را به نام استان اردبیل ثبت کنیم.

بحران بی‌آبی در منطقه اردبیل

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در ادامه با اشاره به کاهش میزان بارش در اردبیل تصریح کرد: امسال منطقه ما در بحران بی‌آبی است. از خداوند متعال می‌خواهیم با فضل و کرم خود، باران را نازل و نهرها، چشمه‌ها، سدها و برکه‌های ما را پر از آب نماید.