دریافت خودسرانه کرایه اضافی از مسافران در تبریز غیرقانونی است
دریافت خودسرانه کرایه اضافی از مسافران در تبریز غیرقانونی است

سعید بشیریان گفت: نرخ جدید کرایه تاکسی‌ها برای سال ۱۴۰۰ که بر اساس مصوبه شورای شهر و تائید فرمانداری، افزایش ۳۵ درصدی داشته است، هنوز به صورت رسمی اعلام نشده و رانندگان تاکسی‌ها تا قبل از اعلام از سوی سازمان تاکسیرانی، حق دریافت کرایه اضافی را ندارند. وی ادامه داد: این میزان از افزایش نرخ کرایه […]

سعید بشیریان گفت: نرخ جدید کرایه تاکسی‌ها برای سال ۱۴۰۰ که بر اساس مصوبه شورای شهر و تائید فرمانداری، افزایش ۳۵ درصدی داشته است، هنوز به صورت رسمی اعلام نشده و رانندگان تاکسی‌ها تا قبل از اعلام از سوی سازمان تاکسیرانی، حق دریافت کرایه اضافی را ندارند.

وی ادامه داد: این میزان از افزایش نرخ کرایه از اوایل هفته آینده رسما اعلام خواهد شد و تا آن زمان از شهروندان درخواست می‌شود تا از پرداخت هرگونه کرایه اضافی خودداری کنند.

وی عنوان کرد: گشت‌های سازمان تاکسیرانی به صورت نامحسوس روی این موضوع نظارت دارند و رانندگان متخلف را که خودسرانه کرایه اضافه می‌گیرند، به این سازمان معرفی می‌کنند.

بشیریان افزود: از شهروندان نیز می‌خواهیم تا در صورت مواجهه با چنین تخلفاتی، پلاک و کد روی خودرو را یا به صورت حضوری و یا به صورت تلفنی از طریق شماره تماس ۳۴۷۶۰۲۹۲ به همکاران ما در سازمان تاکسیرانی اطلاع دهند.

وی افزود: اطلاعیه‌های افزایش نرخ کرایه تاکسی برای سال ۱۴۰۰ که مصوبه شورا است، در قالب بنر از فردا در سطح شهر نصب می‌شود تا از اوایل هفته آینده به صورت رسمی اجرا شود.

به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، وی هم‌چنین از شهروندان و رانندگان تاکسی خواست تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، از نشستن بیش از دو نفر در صندلی عقب تاکسی‌ها اجتناب کنند.

انتهای پیام