تکذیب ادعای صادرات گوشت قرمز و دام زنده از آذربایجان‌شرقی
تکذیب ادعای صادرات گوشت قرمز و دام زنده از آذربایجان‌شرقی

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان‌شرقی ادعای صادرات هر گونه گوشت قرمز را از استان تکذیب کرد.

به گزارش قلم پرس، حبیب شریفیان روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه هم‌اکنون برخی از افرادی که منفعتشان در نوسان قیمت است، به این شایعات دامن می زنند، گفت: معتقدیم انتشار اخبار نادرست و شایعه سازی در این خصوص بر التهاب بازار گوشت همانند گذشته دامن می‌زند .

وی تاکید کرد: بر اساس اطلاعات موجود صادرات گوشت قرمز و دام زنده از اساس کذب بوده و مجوزی در این خصوص صادر نشده است.

وی با بیان اینکه با توجه به انباشت دام در واحدهای دامداری که وجود دارد برای به تعادل رسیدن قیمت دام زنده برنامه ریزی برای آغاز خرید حمایتی دام صورت خواهد گرفت، گفت: در چند روز گذشته برنامه ریزی های لازم جهت خرید حمایتی دام توسط شرکت پشتیبانی امور دام آغاز شده است که این امر می‌تواند تا حدودی به تعدیل قیمت کمک کند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان با بیان اینکه انتشار برخی خبرها در خصوص صادرات ، جنبه روانی تاثیرگذاری بر جامعه دارند ادامه داد: جنگ امروز نیز جنگ روانی است که به همین سبب اطلاع رسانی صحیح و به موقع در این مورد حائز اهمیت است.

شریفیان با بیان اینکه تلاش مجموعه همکاران در سطح سازمان و وزارت متبوع بر این بوده تا قیمت تمام شده گوشت قرمز منطقی شود، ادامه داد: این روند باید به نحوی باشد که انگیزه دامداران برای ادامه تولید تقویت شود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان با بیان اینکه با توجه به میزان تولید لازم است در مقاطعی دام توسط خریدهای حمایتی از بازار خارج و در سردخانه ها نگهداری شود و در زمانهای مورد نیاز این گوشت ها به بازار عرضه شود تا از میزان وابستگی به واردات کاسته شود.

وی افزود: همواره دستهایی پشت ماجرای  نوسان قیمت گوشت در بازار وجود دارد، دلالانی که طی فرایند خرید از دامدار و عرضه بازار حضور دارند و کم هم نیستند دام را به قیمت پایین از دامدار خریداری و با قیمت گزاف به دست مردم می رسانند و لذا در پی آن هستیم تا با حذف واسطه ها و اصلاح این سیستم نسبت به منطقی شدن قیمت گوشت برای تولید کننده و مصرف کننده اقدامات لازم انجام شود.