تشکیل خانه های تخصصی در تمامی شاخه های هنری
تشکیل خانه های تخصصی در تمامی شاخه های هنری

به گزارش عصر دهیار، حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی با اعلام این خبر گفت: معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز بر آن است تا از کسانی که  در عرصه های هنری شهر تبریز  فعالیت می کنند، حمایت نموده و از برگزیدگان  رویداد های هنری د ر سطح ملی و بین المللی پشتیبانی کند. معاون فرهنگی […]

به گزارش عصر دهیار، حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی با اعلام این خبر گفت: معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز بر آن است تا از کسانی که  در عرصه های هنری شهر تبریز  فعالیت می کنند، حمایت نموده و از برگزیدگان  رویداد های هنری د ر سطح ملی و بین المللی پشتیبانی کند.

معاون فرهنگی واجتماعی  شهرداری تبریز در تشریح برنامه های معاونت فرهنگی واجتماعی در سال جدید گفت : با تصویب شورای محترم اسلامی شهر تبریز، مقرر شده است به صورتی نظام‌مند، زمینه حمایت از هنرمندان فراهم آید تا گامی مؤثر در شکل‌گیری یک وضعیت پایدار و تعریف شده برای حمایت مؤثر و منسجم هنرمندان و آثار آن‌ها فراهم آید.

حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی  ادامه داد: طرح حمایت از هنرمندان در ۷حوزه هنرهای  نمایشی، هنرهای تجسمی،صنایع دستی،  موسیقی، سینما، ادبیات، ومعماری  صورت میگیرد .

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز ، کشف و پرورش استعداد ها، فعال سازی و تقویت گروه ها و جریان های فرهنگی و هنری، بسترسازی جهت تقویت اقتصاد هنر شهرتبریز، پشتیبانی از فعالیتهای نخبگی و تجلیل از برگزیدگان و پیشکسوتان و حمایت از نشر یافتگی استعدا دهای حوزه ادبیات را از اهداف طرح حمایت از فرهنگ وهنر شهر تبریزعنوان کرد .

حجت الاسلام والمسلمین حمیدی گفت: در راستای اجرای  دستورالعمل حمایت از فرهنگ و هنر تبریز، تشکیل خانه های تخصصی  به عنوان بازوی  کمکی این لایحه به کار گرفته خواهد شد و شامل تمامی شاخه های هنری می شود .

وی  افزود: هسته مرکزی خانه های تخصصی متشکل از ۵نفر از هنرمندان همان رشته خواهد بود  که یکی از اعضا  ریاست خانه و یکی  یگر از اعضا به عنوان  بیر اجرایی معرفی خواهند شد.

حمیدی  افزود: خریداری نظام‌مند و اصولی از آثار هنرمندان از جمله ویژگی‌های این طرح است و امیدواریم که این طرح با موفقیت برگزار شود.

وی همچنین  اظهار کرد: طرحی با عنوان حمایت از هنرمندان در دوران کرونا نیز  از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز  آماده شده که درطی مراحل قانونی  تصویب نهایی در شورای اسلامی شهراست که در صورت تصویب   شهرداری را در نقش تسهیل‌گر فرهنگی به سوی عمق بخشیدن به ارتباط هنرمندان، شهرداری و مردم سوق می‌دهد.