بهره مندی از ظرفیت خیرین استان در آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد
بهره مندی از ظرفیت خیرین استان در آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: مردم استان در زمینه کارهای خیر سوابق درخشانی داشته و پیشرو هستند و باید از این ظرفیت بزرگ در مسیر آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد بهره مند شد.

به گزارش عصر دهیار به نقل از روابط عمومی دادگستری استان آذربایجان شرقی موسی خلیل الهی در دیدار با هیئت امنای ستاد دیه استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه رسیدگی به وضعیت زندانیان از دغدغه های اصلی دستگاه قضایی است، اظهار داشت: ستاد دیه استان یکی از نهاد های موثر و همراه دستگاه قضایی برای آزادی زندانیان غیر عمد بوده که اقدامات بسیار خوبی در این زمینه انجام داده و قابل قدردانی است.

وی تأکید کرد: بخشی از آسیب های اجتماعی ناشی از فقدان سرپرست خانواده بوده و آزادسازی زندانیان غیرعمد در راستای کاهش آسیب های اجتماعی بسیار تأثیر گذار است.

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی با تاکید بر جلب حمایت خیرین استان برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد اضافه کرد: مردم استان در زمینه کارهای خیر سوابق درخشانی داشته و پیشرو بوده اند و این برای استان یک مزیت و ظرفیت بزرگ محسوب می شود که باید از آن در مسیر آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد بهره مند شد.

 خلیل الهی ادامه داد: آذربایجان شرقی جزوه سه استان برتر کشور از حیث کمک‌های نقدی جهت آزادسازی زندانیان غیرعمد است.

وی افزود: طی سال جاری از ابتدای ماه مبارک رمضان جشن گلریزان برگزار شده و ادامه خواهد داشت و در این خصوص تعدادی از رؤسای دادگستری های شهرستان ها جشن گلریزان برگزار کرده اند.

طی این نشست ۲۳ مورد پرونده جرایم غیر عمد بررسی و در خصوص بخشی از محکومیت جرایم غیر عمد در قالب کمک های بلاعوض مساعدت شد.