برای اعلام علت حادثه متروی تبریز منتظر تصمیم کمیسیون عالی بررسی سوانح هستیم
برای اعلام علت حادثه متروی تبریز منتظر تصمیم کمیسیون عالی بررسی سوانح هستیم

به گزارش عصر دهیار، یکصد و هشتمین جلسه کمیسیون عمران و حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز امروز به ریاست سونیا اندیش و با موضوع بررسی سانحه ۱۵ دی ۹۹ قطار شهری تبریز برگزار شد. در این جلسه سونیا اندیش با اشاره به اینکه شورای شهر فقط نقش نظارتی دارد، گفت: ما […]

به گزارش عصر دهیار، یکصد و هشتمین جلسه کمیسیون عمران و حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز امروز به ریاست سونیا اندیش و با موضوع بررسی سانحه ۱۵ دی ۹۹ قطار شهری تبریز برگزار شد.

در این جلسه سونیا اندیش با اشاره به اینکه شورای شهر فقط نقش نظارتی دارد، گفت: ما با بازدید میدانی و نیز برگزاری جلسات مختلف، گزارش های سازمان قطار شهری و شرکت بهره برداری قطار شهری را اخذ و بررسی کرده ایم که مقرر شده این گزارش ها همراه با نظرات تیم های کارشناسی تهران و مشهد در اختیار نهادهای تصمیم گیر از جمله کمیسیون عالی بررسی سوانح قرار گیرد.

او ادامه داد: ما در این جلسات هیچ نظر فنی ارایه نداده ایم، چرا که شورا صرفا نقش نظارتی دارد و لذا نمی توانیم در مورد گزارش های ارائه شده، نظر فنی و کارشناسی بدهیم و تصمیم گیری کنیم. با این حال تلاش می کنیم تا با مشخص شدن دلیل این سانحه، اقدامات لازم در مورد پیشگیری از بروز حوادث مشابه را به سازمان های مربوطه یادآوری و گوشزد کنیم تا دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز با تاکید بر اینکه مردم پیگیر مشخص شدن علت حادثه هستند، افزود: در جلسه امروز مقرر شد تا حدود یک ماه آینده و حداکثر اواسط اردیبهشت امسال ابعاد این حادثه بر اساس نظر کمیسیون عالی بررسی سوانح جمع بندی و نتیجه نهایی به سمع و نظر شهروندان و افکار عمومی برسد.