محمد اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: امروز بارش پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد در برخی نواحی شرقِ سواحل خزر، شرق و شمال شرق کشور، بخش‌هایی از کرمان و مرکز کشور داریم. وی ادامه داد: روز سه شنبه ۲۴ فروردین در اغلب […]

محمد اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: امروز بارش پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد در برخی نواحی شرقِ سواحل خزر، شرق و شمال شرق کشور، بخش‌هایی از کرمان و مرکز کشور داریم.

وی ادامه داد: روز سه شنبه ۲۴ فروردین در اغلب مناطق کشور ابرناکی و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود و فقط در جنوب سیستان و بلوچستان این شرایط حاکم نیست.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز سه شنبه در برخی نواحی شمال غرب و استان‌های خوزستان، بوشهر کهگیلویه و بویراحمد، فارس، کرمان و جزایر خلیج فارس رشد ابرهای همرفتی همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت خصوصاً در ساعات بعد از ظهر خواهیم داشت که در نواحی کوهستانی بارش ممکن است به صورت تگرگ هم باشد.

اصغری با بیان اینکه روز چهارشنبه گستره بارش‌ها در شرق و شمال شرق، شرق سواحل خزر و ارتفاعات البرز شرقی خواهد بود، گفت: روز پنجشنبه این شرایط جوی در استان‌های واقع در نوار شرقی و ارتفاعات البرز شرقی حاکم است.

وی اظهارداشت: روز جمعه با گذر موج تراز میانی از نوار شمالی کشور در سواحل خزر، خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش باران داریم.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: بعد از ظهر شنبه در استان های واقع در نوار غربی کشور افزایش ابر و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود و در سایر مناطق کشور آسمان صاف و آرام است.

اصغری اظهار داشت: روز آینده شهرکرد با کمینه دمای یک درجه زیر صفر سردترین مرکز استان و اهواز با بیشینه دمای ۳۵ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان خواهد بود.

وی بیان کرد: روز آینده آسمان تهران صاف تا نیمه ابری در برخی ساعات همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۲۷ و ۱۶ درجه خواهد بود.

انتهای پیام/