امنیت مردم خط قرمز دستگاه قضایی است
امنیت مردم خط قرمز دستگاه قضایی است

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: امنیت مردم خط قرمز مجموعه دستگاه قضایی بوده و با هرکسی که بخواهد با هر رویکرد، انگیزه و هدفی این امنیت را به ناامنی تبدیل کند با جدیت و قاطعیت برخورد خواهیم کرد.

به گزارش عصر دهیار به نقل از روابط عمومی دادگستری استان آذربایجان شرقی موسی خلیل اللهی در نشست تعامل و هماهنگی دادگستری استان و فرماندهی انتظامی با بیان اینکه نیروهای مسلح در کل کشور پیشقدم در تامین امنیت نظام و کشور بوده و زحمات بسیاری برای تامین امنیت متحمل شده اند، اظهار داشت: با توجه به کلیت قانونی تاسیس نیروی انتظامی که بیانگر فلسفه و اهداف تشکیل آن بوده به این مهم پی می بریم که قانون گذار یک ظرفیت و جایگاه بسیار بزرگی را برای نیروی انتظامی قائل بوده و اهداف بسیار مهمی را برای آن تعریف کرده است.
وی با بیان اینکه نیروی انتظامی در تمامی شئون حضور و بروز و ظهور داشته و بیشترین روابط تشکیلات قضایی استان با نیروی انتظامی است افزود: عمیقا به این موضوع اعتقاد داریم هر قدر هم افزایی، تعامل و همفکری بین دادگستری و نیروی انتظامی افزایش یافته، هدفمند و عملیاتی شود به مردم ایجاد آرامش و احساس امنیت خواهد داد و اطمینان خاطری در پرسنل انتظامی و همکاران قضایی ایجاد خواهد شد.
رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: امنیت مردم خط قرمز مجموعه دستگاه قضایی بوده و یکی از فلسفه های وجودی دادگستری و نیروی انتظامی تامین امنیت برای مردم بزرگوار کشور و استان است و با هرکسی که بخواهد با هر رویکرد، انگیزه و هدفی این امنیت را به ناامنی تبدیل کند با جدیت و قاطعیت برخورد خواهیم کرد.
وی با تاکید بر برخورد با برهم زنندگان امنیت در استان به طور جدی خاطرنشان کرد: زیبنده استانی به این بزرگی نیست که گفته شود افرادی سعی در برهم زدن امنیت آن هستند.
خلیل اللهی در خصوص پیشنهاد تشکیل قرارگاه مختص جلب محکومین، گفت: تمام اقداماتی که در احضار و جلب و دستگیری و بازجویی و محاکمه و صدور رای انجام می شود همگی یک امر انتزاعی بوده و متهم زمانی طعم عدالت را خواهد چشید و مردم زمانی احساس آرامش خواهند کرد که این اقدامات منجر به نتیجه شود و این نتیجه در اجرای احکام مشخص می شود، اگر این اتفاق نیفتد و شخص در اجرای احکام دستگیر و حکم صادر نشود تمامی اقدامات بی نتیجه خواهد ماند.