اکبر فتحی در گفت‌وگو با خبرنگاران از ابلاغ دستورالعمل جدید خرید دانه‌های روغنی سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: دستورالعمل خرید تضمینی دانه‌های روغنی (کلزا و آفتابگردان ،گلرنگ و سویا) سال ۱۴۰۰ به استناد قانون اصلاح تضمین خرید محصولات اساسی کشاورزی مصوب پنجم آبان ۱۳۹۹ مجلس و تصویب‌ نامه شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی […]

اکبر فتحی در گفت‌وگو با خبرنگاران از ابلاغ دستورالعمل جدید خرید دانه‌های روغنی سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: دستورالعمل خرید تضمینی دانه‌های روغنی (کلزا و آفتابگردان ،گلرنگ و سویا) سال ۱۴۰۰ به استناد قانون اصلاح تضمین خرید محصولات اساسی کشاورزی مصوب پنجم آبان ۱۳۹۹ مجلس و تصویب‌ نامه شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی برای اجرا در مراکز خرید به‌ آذربایجان شرقی  ابلاغ شده است.

به گزارش ایسنا، وی با بیان این‌که خرید تضمینی دانه‌های روغنی از اول سال آغاز شده و تحویل آن تا ۳۰ دی ماه ادامه خواهد داشت، ‌افزود: مراکز خرید استان با رعایت کلیه قوانین و مقررات نسبت به خرید تضمینی و فروش دانه‌های روغنی کلزا، گلرنگ، آفتابگردان و سویا اقدام خواهند کرد.

وی یادآور شد: دستور العمل خرید دانه‌های روغنی در هشت بند به سراسر کشور ابلاغ شده و رعایت کلیه مفاد دستورالعمل در مراکز خرید الزامی است. به دلیل شیوع ویروس کرونا تمامی مراکز خرید ملزم به رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با کرونا هستند و در این خصوص سختگیری‌های خاصی اعمال می‌شود.

فتحی از اصلاح قیمت خرید تضمینی دانه‌های روغنی در جلسه سوم شورای قیمت گذاری محصولات استراتژیک خبر داد و گفت: قیمت خرید تضمینی کلزا ۱۱ هزار تومان، سویا ۱۲ هزار و ۴۱۹ تومان و چهار ریال و آفتابگردان ۱۰ هزار و ۴۷ تومان و هفت ریال و گلرنگ ۱۰ هزار و ۱۱۵ تومان و پنج ریال تعیین شد.

به گفته وی، قیمت قبلی تعیین شده برای کلزا تعیین شده توسط شورای اقتصاد بالغ بر ۷۸۰۰ تومان بوده است.

انتهای پیام