به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس،‌ قیمت انواع فلزات اساسی در یک ماه گذشته پرنوسان، اما تقریبا افزایشی بود، به طوری که قیمت فلزات آلومینیوم، نیکل و سرب افزایشی بود، اما فلزاتی مانند روی و مس با کاهش همراه بودند. طی یک ماه گذشته خبرهای خوش تزریق واکسن در کشورها و نیز پیش […]

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس،‌ قیمت انواع فلزات اساسی در یک ماه گذشته پرنوسان، اما تقریبا افزایشی بود، به طوری که قیمت فلزات آلومینیوم، نیکل و سرب افزایشی بود، اما فلزاتی مانند روی و مس با کاهش همراه بودند.

طی یک ماه گذشته خبرهای خوش تزریق واکسن در کشورها و نیز پیش بینی صندوق بین المللی پول از چشم انداز مناسب اقتصادی در سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ باعث شد، تا تقاضا برای فلزات اساسی افزایش یابد و قیمت‌ها هم بالا رود. در این میان انتقادهایی هم از سوی سازمان بهداشت جهانی در باره توزیع ناعادلانه واکسن در کشورها وجود دارد و انتقاد می‌شود که ۷۰ درصد واکسن در بین چند کشور توزیع شده است.

دلیل کاهش قیمت طی چند روز گذشته در فلزاتی مانند مس و روی به دلیل اصلاح قیمت است که طی چند ماه گذشته و پس از رکود قیمتی، قیمت‌ها شلاقی جلو می‌تاخت و اکنون نوبت اصلاح رسیده است.

جدیدترین قیمت انواع فلزات اساسی در بازار بورس فلزات لندن به این شرح است:

فلز (تن) قیمت (دلار)
آلومینیوم ۲۲۵۴
مس ۸۹۰۱
روی ۲۷۵۹
نیکل ۱۶۲۲۰
سرب ۱۹۴۸٫۵
قلع ۲۷۸۸۳
آلیاژ الومینیوم ۱۹۷۵٫۵
کبالت ۴۹۸۳۵
طلا ۱۷۳۳
نقره ۲۴٫۸۶
فولاد قراضه ۴۶۶
فولاد مفتول ۶۴۴

قیمت‌هایی که در بازار بورس لندن کشف می‌شود مبنای قیمت در سایر بازارهای جهانی نیز است. 

انتهای پیام/ب