به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی وزارت، مسعود کرباسیان مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران امروز (دوشنبه، ۲۳ فروردین‌ماه) در آیین افتتاح صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت گفت: سنگ بنای تحولات مربوط به افتتاح این صندوق به نخستین بازدید آقای زنگنه از انبار ری برمی‌گردد. براساس مصوبه هیئت دولت، قرار بود […]

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی وزارت، مسعود کرباسیان مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران امروز (دوشنبه، ۲۳ فروردین‌ماه) در آیین افتتاح صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت گفت: سنگ بنای تحولات مربوط به افتتاح این صندوق به نخستین بازدید آقای زنگنه از انبار ری برمی‌گردد. براساس مصوبه هیئت دولت، قرار بود این انبار که بالغ بر ۲۰ هکتار مساحت دارد فروخته و ساختمانی برای شرکت ملی نفت ایران احداث شود، اما با صلاحدید وزیر نفت، تشخیص داده شد، این زمین در اختیار پارک فناوری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه به‌زودی اقدام‌های خوب انجام‌شده در این پارک اطلاع‌رسانی خواهد شد، گفت: صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت هم با هدف ارائه حمایت‌های مالی در این زمینه شکل گرفت. این صندوق ۲۰ سرمایه‌گذار دارد که چهار سرمایه‌گذار آن از شرکت‌های زیرمجموعه نفت است و الباقی شرکت‌های خصوصی هستند.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: این صندوق که با حمایت وزارت نفت ایجاد شده است، در آینده هم می‌تواند افزایش سرمایه داشته باشد و هم می‌تواند سرمایه‌های جدید جذب کند.

کرباسیان از همراهی بانک تجارت و صندوق نوآوری و شکوفایی نیز در این مسیر قدردانی کرد و افزود:  در بحث کالا با ابلاغیه وزیر نفت که اجرای آن در دستور کار معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری قرار گرفته است، با اعطای وام کم‌بهره (سود بانکی متوسط ۸ درصد) از تولیدکنندگان ایرانی حمایت و پس از تولید کالا، محصول یا مستقیم به بازار عرضه می‌شود، یا در صورتی که محصول به نفت واگذار شود، نفت اقساط را خواهد پرداخت.

انتهای پیام/ب