اختصاص ۳۱ میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی مسیل داخل روستای قوزلوجه عجب‌شیر
اختصاص ۳۱ میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی مسیل داخل روستای قوزلوجه عجب‌شیر

تقی کرمی در بازدید از روند بازسازی حاشیه این مسیل، افزود: خانه‌هایی که در حریم این مسیل وجود دارد باید با رعایت حریم قانونی عقب کشی کنند تا از بحران‌های احتمالی در این مکان جلوگیری شود. وی از مشخص شدن پیمانکار طرح بازسازی مسیل این روستا خبرداد و گفت: با مشارکت مسئولان استانی و شهرستان و […]

تقی کرمی در بازدید از روند بازسازی حاشیه این مسیل، افزود: خانه‌هایی که در حریم این مسیل وجود دارد باید با رعایت حریم قانونی عقب کشی کنند تا از بحران‌های احتمالی در این مکان جلوگیری شود.

وی از مشخص شدن پیمانکار طرح بازسازی مسیل این روستا خبرداد و گفت: با مشارکت مسئولان استانی و شهرستان و اهالی، کانل چهار متری و محل‌های عبوری از دو طرف کانل در این مسیل ایجاد خواهد شد.

وی هم‌چنین با اشاره به تخصیص وام به خانه‌های خسارت دیده در اثر سیل، افزود: خانوارهایی که خانه‌های آن‌ها به صورت کامل تخریب شده است، وام ۵۵ میلیون تومانی چهار درصدی و ۲۵ میلیون تومانی بلاعوض دریافت می‌کنند و به ۲۰ موردی که نیاز به تعمیر دارند نیز وام‌های ۱۵ میلیونی با کارمزد چهار درصد و پنج میلیون تومان بلاعوض پرداخت می‌شود.

فرماندار عجب‌شیر نیز در این بازدید گفت: سیل روز بیست و یکم تیر ماه سال گذشته در بخش قلعه‌چای این شهرستان، بیشترین خسارت را به روستای قوزلوجه وارد کرد که خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشت اما خسارات‌ زیادی را به معابر داخل روستاها و پل بین مزارع و منازل وارد کرد.

عادل اصغرپور با اشاره به این‌که خانه‌های اطراف رودخانه‌ها و مسیل‌ها هم‌چنان در خطر سیلاب قرار دارد، افزود: ساخت و سازهای غیر مجاز و بدون رعایت حریم و قانون در اطراف رودخانه‌ها و مسیل‌ها غیر قانونی است و دهیاران و مسئولان مربوطه باید از این گونه ساخت و سازها جلوگیری کنند.

به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، وی هم‌چنین به همراه مدیرکل فرماندار عجب شیر و مدیرکل بنیاد مسکن استان از روند اجرای طرح هادی روستای یایچی و سنگ‌فرش روستای آلمالو بازدید ‌کرد.

انتهای پیام