احیا و بازسازی معادن یکی از راه‌های درآمدزایی و ایجاد اشتغال است
احیا و بازسازی معادن یکی از راه‌های درآمدزایی و ایجاد اشتغال است

حبیب امین زاده در جلسه‌ای که با حضور نماینده شهرستان هریس در مجلس شورای اسلامی و همچنین بهره بردار معدن سوناجیل برگزار شد؛ گفت: معدن جزء حوزه‌هایی است که باعث اشتغال پایدار متوازن و افراد بومی می شود. وی ادامه داد: با این حساب، هرقدر در زمینه معدن به پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها بپردازیم؛ به […]

حبیب امین زاده در جلسه‌ای که با حضور نماینده شهرستان هریس در مجلس شورای اسلامی و همچنین بهره بردار معدن سوناجیل برگزار شد؛ گفت: معدن جزء حوزه‌هایی است که باعث اشتغال پایدار متوازن و افراد بومی می شود.

وی ادامه داد: با این حساب، هرقدر در زمینه معدن به پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها بپردازیم؛ به همان اندازه می‌توانیم به رشد و توسعه اقتصادی کشور و استان امیدوار باشیم.

امین زاده گفت گفت: بر اساس اعلام کارشناسان و فعالان حوزه معدن، برخی قوانین دست و پاگیر متعدد و گاها زائد در زمینه معدن، طول دوره معدنکاری را افزایش می دهد که لازم است، همزمان در دو مسیر رفع موانع از طریق ظرفیت‌های استانی و همچنین پیگیری امور از سازمان‌های ملی، در مرتفع ساختن مشکلات معدن گام برداشت.

به گزارش روابط عمومی سازمان صمت استان؛ وی اضافه کرد: لازم است ابتدا مسیر افزایش ظرفیت معادن فعلی استان را هموار سازیم و سپس به چاره اندیشی در زمینه فعال کردن معادن راکد بپردازیم.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: همزمان با کاهش هزینه.های معدنکاری و ریسک سرمایه گذاری در این بخش، با تجدید نظر در قوانین مرتبط با این حوزه، می توان چشم انداز مناسبی برای تحقق شعار سال ترسیم کرد.

امین زاده در خصوص آخرین وضعیت معدن سوناجیل نیز افزود: طبق هماهنگی‌های به عمل آمده با بهره بردار مربوطه، جهت جلوگیری از خام فروشی و ایجاد ارزش افزوده، مقرر بود آغاز عملیات برداشت ماده معدنی، باوجود پروانه بهره برداری صادره، منوط به ایجاد صنایع فرآوری در منطقه استقرار معدن باشد؛ که موانع سر راه احداث واحد فرآوری از جمله استعلام های مرتبط با سازمان‌های متعدد، مانع از آن شد.

امین زاده تاکید کرد: تاخیر بیش از این در فرآیند استخراج ماده معدنی جایز نیست و در صورت عدم پاسخ استعلام های لازم طی یکماه پیش رو، بهره بردار می تواند نسبت به آغاز استخراج، فروش ماده معدنی و یا استحصال آن در منطقه ای دیگر اقدام کند.

انتهای پیام