محمدباقر هنربر در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: با توجه به فعالیت سامانه بارشی شدید از امروز چهارشنبه ۱۱ فروردین ماه و ادامه آن تا عصر شنبه ۱۴ فروردین ماه، از مردم عزیز درخواست می‌شود تا ضمن اجتناب از اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، سازه‌های سبک و تابلوهای تبلیغاتی موجود در سطح شهر و روستاها را […]

محمدباقر هنربر در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: با توجه به فعالیت سامانه بارشی شدید از امروز چهارشنبه ۱۱ فروردین ماه و ادامه آن تا عصر شنبه ۱۴ فروردین ماه، از مردم عزیز درخواست می‌شود تا ضمن اجتناب از اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، سازه‌های سبک و تابلوهای تبلیغاتی موجود در سطح شهر و روستاها را محکم کنند.

وی، تجهیز وسایل خودرو به وسایل ایمنی در گذر از مناطق در معرض خطر و کوهستانی به ویژه زنجیر چرخ، ممانعت از اسکان و اتراق در بستر، حاشیه و حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها و احتیاط در حین عبور از کنار ساختمان‌های نیمه کاره و خودداری از صعود به ارتفاعات و فعالیت‌های کوهنوردی را از دیگر ضرورت‌های مواجهه با سامانه بارشی جدید در استان دانست.  

وی هم‌چنین خواستار خودداری شهروندان از روشن کردن آتش در مناطق جنگلی و مراتع و تخلیه ساکنان منازل تحت تاثیر از سامانه بارشی و اسکان اضطراری آنان در مکان‌های امن در صورت نیاز شد.

هنربر هم‌چنین از کشاورزان و باغداران و نیز دامداران آذربایجان شرقی درخواست کرد تا برای جلوگیری از هر گونه اتفاق ناگوار، توصیه‌های کارشناسان جهاد کشاورزی را جدید بگیرند.

وی، هر گونه همکاری مردم با نیروهای امدادی، راهداری‌ها، پلیس راهور و پلیس راه را در شرایط جوی نامساعد ضروری دانست.

وی با اشاره به صدور چند فقره هشدار جوی در ساعات گذشته توسط اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی و سایر نهادهای مرتبط، در توصیف سامانه بارشی مورد انتظار، گفت: با ورود این سامانه، وزش باد شدید، به ویژه پنجشنبه تا بعد از ظهر جمعه، مورد انتظار است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری، رگبار باران و رعد و برق، به ویژه در روز شنبه را از دیگر تبعات ورود سامانه بارشی جدید به استان دانست.

وی هم‌چنین آبگرفتگی معابر عمومی، احتمالی سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها، شکستن درختان و سقوط اجسام از ساختمان‌های نیمه کاره را از دیگر مخاطرات ورود سامانه بارشی جدید به استان برشمرد.

انتهای پیام