اتصال ۸۲ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار شهرستان اهر به اینترنت
اتصال ۸۲ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار شهرستان اهر به اینترنت

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی، از اتصال 82 درصد روستاهای بالای 20 خانوار شهرستان اهر به اینترنت خبرداد.

به گزارش قلم پرس، مهدی خرامش اظهار کرد: اینترنت همراه اپراتورهای کشور در روستای “شنقوش‌آباد” فعال بوده و ساکنان این روستا برای برقراری ارتباطات اینترنت همراه به هیچ‌عنوان مشکلی ندارند.

وی افزود: با توجه به مجهز بودن این روستا و روستاهای همجوار به اینترنت ADSL متقاضیان این خدمات می‌توانند با دریافت و نصب مودم out door از این نوع اینترنت نیز بهره‌مند شوند.

خرامش در ادامه از ارائه با هزینه ۵۰ درصدی به متقاضیان این تجهیزات خبرداد و تصریح کرد:  اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آمادگی دارد در مناطق روستایی که متقاضی دریافت مودم out door برای استفاده از اینترنت هستند، با قیمت ۵۰ درصدی هزینه تمام شده این دستگاه در اختیار آنها قرار گیرد.

وی تاکید کرد: روستای “شنقوش‌آباد” در همسایگی روستاهایی همچون ریحان، زرین، اوزبند، سید آلوار و … قرار گرفته و براساس آخرین سرشماری صورت گرفته دارای ۵۲ خانوار و با ۱۶۷ نفر جمعیت می‌باشد.

خرامش با اشاره به جمعیت و ساکنان روستای یاد شده اضافه کرد: با توجه به تقاضا و درخواست ساکنان منطقه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تمرکز خود را بر توسعه و بهبود اینترنت همراه نسل سوم و چهارم قرار داده است.

اتصال ۸۲ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار شهرستان اهر به اینترنت

سرپرست اداره کل ICT استان در تشریح پوشش روستاهای شهرستان اهر به اینترنت گفت: از ۱۲۰ روستای بالای ۲۰ خانوار شهرستان اهر ۹۸ روستا معادل ۸۲ درصد از کل روستاهای بالای ۲۰ خانوار این شهرستان به شبکه اینترنت متصل هستند که از ۹۸ روستای یاد شده ۲۸ روستا با تجهیزات out door به اینترنت وصل می‌شوند.

به گفته خرامش، در ۷۹ روستای زیر ۲۰ خانوار این شهرستان نیز ۵۱ روستا دارای اینترنت می‌باشند که از این تعداد ۲۶ روستا با امکانات مجهز به out door می‌توانند به شبکه اینترنت متصل شوند.