کریم صادق زاده عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تبریز در این مراسم، با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۰ از سوی مقام معظم رهبری به نام سال “تولید؛ پشتیبانی و رفع موانع” اظهار کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام گرفته، طرح جامع این شهرک مسکونی با حمایت شهردار محترم تبریز به تصویب کمیسیون ماده پنج رسیده و اکنون […]

کریم صادق زاده عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تبریز در این مراسم، با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۰ از سوی مقام معظم رهبری به نام سال “تولید؛ پشتیبانی و رفع موانع” اظهار کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام گرفته، طرح جامع این شهرک مسکونی با حمایت شهردار محترم تبریز به تصویب کمیسیون ماده پنج رسیده و اکنون مرحله دوم آماده سازی این ‌شهرک مسکونی به اجرا در می‌آید.

وی با قدردانی از حسن نظر شهردار منطقه شش تبریز برای توسعه این شهرک و رفع موانع توسعه آن، گفت: شرکت تعاونی مسکن کارگران صنوف مشاغل آزاد مشمولان تامین اجتماعی تبریز و هیات امنای این شهرک، دلسوزانه پیگیر پیشبرد برنامه‌های آن هستند که امیدواریم آبادانی ‌شهرک صیاد شیرازی با سرعت به پیش برود.

وی با بیان این‌که با آغاز مرحله دوم آماده سازی ‌شهرک صیاد شیرازی، زمینه سرمایه گذاری در آن به خوبی فراهم شده است، افزود: این اقدامات نشان می‌دهد که توسعه شهرک مسکونی غرب تبریز مورد توجه مسئولان است.

صادق زاده با بیان این‌که شهرک صیاد شیرازی در یک منطقه خوش آب و هوا برای سکونت قرار دارد، خاطر نشان کرد: اکنون بستر برای خرید و فروش اراضی این شهرک نیز طبق مقررات فراهم شده است. خیران عزیز نیز برای کارهای زیر بنایی مرتبط با کاربردهای آموزشی و درمانی در این شهرک اعلام آمادگی کرده‌اند و از طریق بنده برای ایجاد فضای آموزشی و درمانگاه در این شهرک اقدامات خیران در حال پیگیری است. 

وی بر ضرورت تعیین کاربری‌های این شهرک تاکید کرد و گفت: شهرک صیاد شیرازی که در حوزه شهرداری منطقه شش تبربز قرار دارد و در صورت واگذاری کاربرهای عمومی و تحویل آن به شهرداری این منطقه، برنامه‌های جامعی برای توسعه آن مدنظر است، در نخستین گام نیز آسفالت ریزی ورودی این شهرک خیابان ۳۵ متری انجام شد.

تاکنون به توسعه غرب شهر تبریز توجه کافی نشده است

عالی باف شهردار منطقه شش تبریز نیز در این آیین با قدردانی از تلاش‌های شرکت تعاونی مسکن کارگران صنوف مشاغل آزاد مشمولان تامین اجتماعی تبریز در برنامه ریزی برای توسعه این شهرک، اظهار کرد: همگام با اهداف پبیش بینی شده از سوی مقام معظم رهبری برای سال ۱۴۰۰ تلاش خواهیم کرد تا با رفع موانع، تولید مسکن را که یکی از نیازهای اساسی جامعه است، توسعه دهیم.

وی با بیان این‌که متاسفانه تاکنون به توسعه غرب تبریز توجه کافی نشده است، گفت: با وجود بسترها و امکانات خوبی که در غرب تبریز وجود دارد، توسعه خوبی در این منطقه از شهر تبریز انجام نگرفته است.

وی با اشاره به  شناخت خود از ساختار غرب تبریز، گفت: با وجود آن‌که این منطقه غرب تبریز یک منطقه صنعتی و کارگاهی است ولی کارگران و کارکنان این منطقه روزانه با صرف زمان زیادی و اغلب از شهر جدید سهند به محل کار خود می‌آیند، این در حالی است که در کشورهای اروپایی در نزدیکی مناطق صنعتی، شهرک‌های مسکونی احداث می‌کنند تا کارگران دغدغه‌ای از نظر رفت و آمد روزانه به محل کار خود نداشته باشند که شهرک مسکونی صیاد شیرازی نیر با زیرساخت‌های مناسب به خوبی می‌تواند این مشکل را رفع کند.

عالی باف، توسعه غرب شهر تبریز از جمله شهرک مسکونی غرب تبریز را از اولویت‌های شهرداری خواند و گفت: با حمایت شهردار کلانشهر تبریز آسفالت ریزی ورودی این شهرک انجام شد و انشااله شهرک صاد شیرازی به یکی از موفق ترین پروژه‌های شهری تبریز تبدیل خواهد شد.

وی با بیان این‌که با تعیین کاربری‌ها و تحویل آن، شهرداری تبریز برنامه‌های مختلفی را برای توسعه این شهرک مدنظر دارد، افزود: در این راستا در محدوده جاده مرند در مسیر شهرک صیاد شیرازی تا جاده زبرلو، فضای سبز توری با درخت به طول چهار کیلومتر در دستور قرار گرفته و در مسیر کنارگذرغربی تبریز نیز ایجاد فضای سبز در برنامه شهرداری منطقه شش است.

ایجاد بیش از ۹۵۰ واحد مسکونی تک واحدی در شهرک صیاد شیرازی

فرامرززاده مدیرعامل شرکت تعاونی مسکن کارگران صنوف مشاغل آزاد مشمولان تامین اجتماعی تبریز نیز در این مراسم با ارائه گزارشی از فعالیت‌های این شرکت و هم‌چنین نحوه اجرای آماده سازی فاز دوم شهرک صیاد شیرازی، اظهار کر : ایجاد بیش از ۹۵۰ واحد مسکونی تک واحدی و هم‌چنین قطعات آپارتمانی در فاز دوم شهرک صیاد شیرازی پیش بینی شده است.

وی توسعه زیرساخت‌های لازم در بخش‌های مختلف و رفع موانع در حوزه‌های زیربنایی را برای توسعه این شهرک ضروری خواند و گفت: پیمانکار عملیات آماده سازی مرحله دوم شهرک صیاد شیرازی به سرعت اجرای این طرح را به پیش برده و نظارت بر فعالیت آن انجام خواهد گرفت.

در ادامه این مراسم، کلنگ آغاز آماده سازی مرحله دوم شهرک مسکونی غرب تبریز (صیاد شیرازی ) توسط شهردار منطقه شش تبریز و صادق زاده عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تبریز بر زمین زده شد.

در این مراسم هم‌چنین تعدادی از ساکنان و مالکان قطعات این شهرک به بیان مشکلات خود پرداختند که صادق زاده با ارائه توضیح از آنان خواست تا مشکلات را به طور جامع از طریق هیات امنای شهرک صیاد شیرازی از طریق دفتر ارتباطات مردمی وی پیگیری باشند.

انتهای پیام