به گزارش عصر دهیار، ایرج شهین باهر در حاشیه بازدید هیئت مدیره سازمان قطارشهری تبریز از روند اجرایی خط دو مترو اظهار کرد: حفاری از غرب پروژه (محدوده قراملک) تا خیابان قره‌آغاج به طول ۷ کیلومتر با استفاده از یکی از دستگاه های حفاری “TBM” انجام شده است و امروز بعد از تعمیر اساسی دستگاه […]

به گزارش عصر دهیار، ایرج شهین باهر در حاشیه بازدید هیئت مدیره سازمان قطارشهری تبریز از روند اجرایی خط دو مترو اظهار کرد: حفاری از غرب پروژه (محدوده قراملک) تا خیابان قره‌آغاج به طول ۷ کیلومتر با استفاده از یکی از دستگاه های حفاری “TBM” انجام شده است و امروز بعد از تعمیر اساسی دستگاه ها شاهد ادامه حفاری در حدفاصل ایستگاه های قره آغاج تا دانشسرا هستیم.
وی از فعالیت دو دستگاه حفاری مکانیزه (TBM) با قطر ۹.۵ متر در این خط خبر داد و گفت: TBM
دوم نیز با طی حدود ۱۶۰۰ متر از شهرک باغمیشه تا ایستگاه میدان شهید فهمیده را حفاری کرده و در ادامه به ایستگاه دانشسرا خواهد رسید.
شهردار تبریز با اشاره به تامین منابع مالی مورد نیاز برای تداوم عملیات عمرانی خط ۲ قطار شهری تبریز گفت: با تمهیدات صورت گرفته امیدواریم بتوانیم اعتبارات مورد نیاز مربوط به این پروژه را با برنامه ریزی دقیق هدایت و راهبری کنیم.
وی همچنین با اشاره به ساخت و ساز  ایستگاه های خط ۲ قطار شهری تبریز افزود: در حال حاضر ساخت و ساز در پنج ایستگاه این خط همزمان با عملیات حفاری در حال انجام است.