به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از اسپوتنیک، جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که دولت آمریکا با موضوع کمبود قطعات یدکی خودرو به عنوان مسئله امنیت ملی برخورد می‌کند. وی شب گذشته گفت: برخی اقدامات است که ما می‌توانیم به عنوان دولت فدرال انجام دهیم و معتقدیم که […]

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از اسپوتنیک، جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که دولت آمریکا با موضوع کمبود قطعات یدکی خودرو به عنوان مسئله امنیت ملی برخورد می‌کند.

وی شب گذشته گفت: برخی اقدامات است که ما می‌توانیم به عنوان دولت فدرال انجام دهیم و معتقدیم که به یک سری اقدامات جامع، بلندمدت و در سطح دولتی برای حل این مشکل نیاز است.

شب گذشته نشستی با حضور مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا، وزیر بازرگانی و روسای ۲۰ شرکت بزرگ خودروسازی و قطعه‌ساز در آمریکا با موضوع نبود قطعات یدکی الکترونیکی خودرو و تاثیر آن بر تولید از دست رفته خودرو در آمریکا برگزار شد. البته بعید به نظر می‌رسد که برگزاری این نشست باعث شده باشد که شاهد اجرای برخی اقدامات فوری برای حل این مشکل شده باشد.

سخنگوی کاخ سفید همچنین می‌گوید:‌دولت آمریکا از تخصیص ۵۵۰ میلیارد دلار بودجه برای تحقیقات و ساخت تراشه‌های الکترونیکی خودرو حمایت می‌کند. البته کنگره هم قصد دارد برای مقابله با این بحران پیش آمده به سمت تخصیص ده‌ها میلیارد دلار بودجه دیگر برود.

جنگ تجاری بین چین و آمریکا، افزایش تقاضا برای تجهیزات الکترونیکی در راستای استخراج بیت کوین، تبعات شیوع ویروس کرونا و برخی فاجعه‌های زیست محیطی دست به دست هم داده تا جهان با کمبود قطعات الکترونیکی خودرو مواجه شود.

یکی از اصلی‌ترین دلایل این است که به دلیل شیوع کرونا بسیاری از کارمندان در سراسر جهان دور کار شده‌اند و به همین دلیل تقاضا برای تجهیزات الکترونیکی برای دور کاری افزایش یافته است.

نکته اصلی این است که بسیاری از قطعات مورد استفاده در این تجهیزات با قطعاتی که برای تولید لوازم الکترونیکی خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد یکی است، و به همین دلیل هم اکنون بازار جهانی با کمبود عرضه تراشه‌های الکترونیکی مواجه است.

انتهای پیام/