فروشنده دستگاه اسکیمر در تبریز دستگیر شد
فروشنده دستگاه اسکیمر در تبریز دستگیر شد

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی از شناسایی و دستگیری مجرم سایبری خبر داد که اقدام به تبلیغ و فروش دستگاه اسکیمری در شبکه های اجتماعی می کرد. به گزارش عصر دهیار،از تبریز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، محسن محمودی اظهار داشت: در پی رصد و پایش فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس […]رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی از شناسایی و دستگیری مجرم سایبری خبر داد که اقدام به تبلیغ و فروش دستگاه اسکیمری در شبکه های اجتماعی می کرد.

به گزارش عصر دهیار،از تبریز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، محسن محمودی اظهار داشت: در پی رصد و پایش فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص گردید فردی در یکی از شبکه های اجتماعی در زمینه فروش تجهیزات اسکیمر فعالیت می کند.

وی افزود: در راستای رسیدگی به موضوع و جلوگیری از مورد بزه قرار گرفتن کاربران فضای مجازی افسران سایبری پلیس فتا استان در این خصوص پرونده قضائی تشکیل و تلاش برای شناسایی مجرم سایبری آغاز شد.

محمودی بیان داشت: کارشناسان پلیس فتا با بهره گیری از ظرفیت ها و تخصص های پلیسی و همچنین روشهای علمی و فنی موفق به شناسایی فروشنده دستگاه های اسکیمر در فضای مجازی شدند.

این مقام انتظامی گفت: با توجه به حساسیت موضوع و هماهنگی های صورت گرفته با مقام قضائی تیمی خبره از افسران پلیس فتا به محل شناسایی شده اعزام و این مجرم سایبری را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس فتا انتقال دادند.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی تصریح کرد: پس از اجرای موفق عملیات دستگیری و کشف دستگاه‌های اسکیمر و سایر تجهیزات الکترونیکی از متهم و پس ار انتقال وی به مقر پلیس علت و انگیزه خود از این کار را برآورده کردن نیاز مالی عنوان کرد که وی جهت پاسخگویی به اعمال خود در برابر قانون به همراه پرونده به دادسرا منتقل گردید.

این مقام مسئول به هموطنان و کاربران فضای مجازی توصیه کرد: هنگام خرید از فروشگاه‌ها خودتان عملیات پرداخت را انجام دهید و کارتتان را در اختیار دیگران قرار ندهید و قبل از انجام عملیات پرداخت حتما بررسی کنید که قطعه دیگری به دستگاه خودپرداز یا دستگاه کارتخوان متصل نباشد.

وی به کلاهبرداران و رابطان آنان هشدار داد :هر کسی که بخواهند ازهر طرق ممکن اقدام به سودجویی از همشهریان عزیز نمایند حتما قانون به سراغ آنها خواهد رفت و مطمئن باشند بااین افراد به جد و قاطع برخورد خواهد شد.

 محمودی به شهروندان و کاربران فضای مجازی توصیه کرد : نکات امنیتی در خصوص رمزهای کارتهای بانکی را جدی گرفته و تحت هیچ شرایطی در اختیار دیگران نگذارند و در صورتی که با موارد مجرمانه و مشکوک مواجهه شدند مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir و یا تماس با مرکز فوریت های سایبری به شماره ۰۹۶۳۸۰گزارش کنند.

انتهای پیام/