علت گرد و غبار اخیر هوای تبریز چیست؟
علت گرد و غبار اخیر هوای تبریز چیست؟

داود قاسم زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این خبر اظهار کرد: از بعد از ظهر امروز تا فردا ( پنجشنبه) شاهد افزایش غبار محلی خواهیم بود که منجر می‌شود، شاخص کیفیت هوای تبریز در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گیرد. وی خاطرنشان کرد: میانگین  شاخص کیفیت هوای تبریز امروز ( هیجدهم فروردین […]

داود قاسم زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این خبر اظهار کرد: از بعد از ظهر امروز تا فردا ( پنجشنبه) شاهد افزایش غبار محلی خواهیم بود که منجر می‌شود، شاخص کیفیت هوای تبریز در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: میانگین  شاخص کیفیت هوای تبریز امروز ( هیجدهم فروردین ماه) در ساعت ۱۱ قبل از ظهر برابر با ۹۹ بوده و در آستانه ناسالم شدن است.

وی ادامه داد: باتوجه به پیش بینی‌های هواشناسی مبنی بر کاهش بیش از ۴۰ درصدی بارش‌ها در فصل بهار امسال و از سویی نفوذ گردغبار فرامنطقه‌ای از کشورهای غربی و جنوب غرب، در کنار مسائل خشکسالی حاکم بر منطقه باعث شده در شرایطی که سرعت باد افزایش می‌یابد گرد و غبار تولید شود.

قاسم زاده افزود: کاهش بارندگی، منجر به خشکسالی، خشک شدن تالاب‌ها، افزایش فرسایش خاک و .. می‌شود که باید اقدامات لازم انجام گیرد.

وی تصریح کرد: افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، زنان باردار و شیرده، سالمندان و کودکان از فعالیت در خارج از منزل خودداری کنند.

به گزارش ایسنا؛ شاخص آلودگی از ۰ تا ۵۰ هوای پاک، از ۵۰ تا ۱۰۰هوای سالم، از ۱۰۰ الی ۱۵۰ هوای ناسالم برای گروه‌های حساس بوده و هم‌چنین از ۱۵۰ الی ۲۰۰ نیز بیانگر ناسالم بودن هوا برای تمامی گروه‌ها و شاخص آلودگی بیش از ۲۰۰ نیز وضعیت بحرانی آلودگی هوا را نشان می‌دهد.
انتهای پیام