صدور ۲۸۰۰ فقره اخطار خلع ید به منظور مقابله با زمین خواری در شهر جدید سهند
صدور ۲۸۰۰ فقره اخطار خلع ید به منظور مقابله با زمین خواری در شهر جدید سهند

سرپرست شرکت عمران سهند از صدور دو هزار و ۸۰۰ فقره اخطار خلع ید به منظور مقابله با زمین خواری در این شهر خبر داد. به گزارش عصر دهیار،از تبریز، غلامرضا اقبالی  صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران از صدور دو هزار و ۸۰۰ فقره اخطار خلع ید به منظور مقابله با زمین خواری در این […]سرپرست شرکت عمران سهند از صدور دو هزار و ۸۰۰ فقره اخطار خلع ید به منظور مقابله با زمین خواری در این شهر خبر داد.

به گزارش عصر دهیار،از تبریز، غلامرضا اقبالی  صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران از صدور دو هزار و ۸۰۰ فقره اخطار خلع ید به منظور مقابله با زمین خواری در این شهر خبر داد و اظهار کرد: بر این اساس مالکان این زمین ها باید تا یک ماه پس از دریافت اخطاریه پروانه ساخت ارایه کنند و در غیر این صورت به خلع ید و فروش مجدد قطعات با هدف رونق ساخت و ساز اقدام خواهیم کرد.

شخصا تقاضای خبرنگاران را برای مسکن نهضت ملی پیگیری می کنم

وی تصریح کرد: خیانتی که در زمینه فضاهای فرهنگی و هنری از سوی برخی افراد این حوزه به شهر جدید سهند صورت گرفته، بسیار تاسف برانگیز است و برای نمونه در دوره های قبلی دو قطعه زمین  در بهترین نقاط شهر برای ایجاد سینما به افرادی خاص داده شده و سالهاست بدون هیچ پیشرفتی بر زمین مانده و بخشی از پرونده های خلع ید در دست اقدام نیز مربوط به این بخش است و تلاش می کنیم چنین اراضی ارزشمندی را از قبضه افرادی که به این اموال بیت المال به چشم سرمایه برای خود و فرزندانشان نگاه می کنند، درآوریم.

اقبالی به تخلفات یکی از تعاونی‌های مسکن فعال در شهر جدید سهند نیز اشاره کرد و گفت: متأسفانه این تعاونی مسکن که از عنوان تعاونی مسکن مطبوعات نیز استفاده می کند، اجحافی بزرگ در حق مسکن مهر اهالی رسانه و مطبوعات صورت داده و متاسفانه برخی از اعضای هیات مدیره آن نیز به واسطه ارتباطات رسانه ای خود هر حرکتی در خصوص برخورد با تخلفات صورت گرفته در این خصوص را تخریب می کنند و این موضوع در برهه هایی نیز تا آستانه تبدیل شدن به موضوعی امنیتی پیش رفته است.

وی تأکید کرد: با روحیه انقلابی و پیگیری و پشتکار مداوم به دنبال ایجاد تحول در چنین موضوعاتی هستیم و از حق ۳۴۲ نفری که تعاونی مسکن مطبوعات در مورد آنها خیانت کرده دفاع خواهیم کرد و در برخورد قانونی با تیم پشت این قضیه مصمم هستیم و علاوه بر این آمادگی داریم تا از امکان  و اختیارهای موجود خود برای تامین مسکن خبرنگاران واقعی در قالب نهضت ملی مسکن استفاده کنیم و در صورت ارائه درخواست در این زمینه قول می دهم شخصا مراحل آن را از تهران پیگیری کنم.

سهند مستعد ایجاد کمپ های تمرینی در سطح کمپ های ترکیه است

وی به وضعیت دهکده ورزشی شهر جدید سهند نیز اشاره و تصریح کرد: این پروژه به دلیل عدم عمل به تعهدات پیمانکار از پیشرفت قابل قبولی برخوردار نیست و تلاش می کنیم با ایجاد تحرک در این پروژه روند اجرایی را تسریع کنیم چرا که تکمیل این دهکده ورزشی تحول بزرگی در بحث فضای ورزشی شهر جدید سهند خواهد بود.

سرپرست شرکت عمران شهر سهند ادامه داد: علاوه بر این با توجه به ارتفاع این شهر از سطح دریا و میزان اکسیژن نقاط مختلف آن واجد مولفه هایی برای ایجاد کمپ های تمرینی تیم ملی و تیم های لیگ برتری در حد کمپ های تمرینی ترکیه قلمداد می شود و مذاکراتی با یک پیمانکار داخلی برای ایجاد این کمپ نیز صورت گرفته است.

وی در خصوص سئوالی مبنی بر احتمال تیم داری شرکت عمران در رشته های ورزشی نیز گفت: در برنامه های محدود ورزشی که در شهر برگزار شده، استعداد و استقبال بالایی به لحاظ ورزش های رزمی، کشتی و فوتسال وجود دارد و تلاش می کنیم با استفاده از این ظرفیت و استعداد بالا تیم هایی را برای حضور در سطح ملی به ویژه در رشته های رزمی و کشتی راه اندازی کنیم.

اقبالی به طرح های توسعه فضای سبز سهند اظهار داشت: در این بخش طرحی را مطالعه پیاده سازی کرده ایم که بر اساس آن ۸۰ درصد خاک فضای سبز به خاک نباتی تجهیز شده و در زمینه آبیاری نیز طرح پروژه خط انتقال از تصفیه خانه شهر به مخازن پارک هشت بهشت و توزیع نقطه به نقطه در سطح شهر در دست مطالعه است و پس از نهایی شدن در آینده نزدیک به مناقصه گذاشته خواهند شد که اقدامی بسیار زیربنایی است و با اجرای آن پساب آب شهری با ظرفیت ۱۵۰ لیتر بر ثانیه پس از دو بار تصفیه در حد آب خام برای آبیاری فضای سبز استفاده خواهد شد.

وی از برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری شهر جدید سهند خبر داد و افزود: در این همایش فرصت های سرمایه گذاری در سهند در قالب طرح هایی با سرمایه مورد نیاز ۵۰۰ میلیون تا چند میلیاردی برای جذب سرمایه گذار از تمام کشور و دنیا ارائه می شود تا زمینه توسعه بیش از پیش این شهر و نقش آفرینی در عرصه اجتماعی و اقتصادی کشور فراهم شود.

خود را سرباز سابق و فعلی استاندار می دانم

سرپرست شرکت عمران سهند در مورد برخی حواشی مربوط به مراسم معارفه خود و گمانه زنی‌ها مبنی بر اختلاف وی با استاندار اظهار داشت: انتصاب بنده به عنوان سرپرست شرکت عمران نیز به صورت قانونی صورت گرفته است و هیچ اختلافی با شخص استاندار ندارم و با استانداری و شورای مسکن استان و تمام مراکز و نهادهای مرتبط با استانداری ارتباط حسنه داریم و خود را سرباز سابق و فعلی استاندار می دانم و با برگزاری جلسات متعدد و ارتباط مستمر به ویژه با معاونت عمرانی استانداری تعامل بالایی با مدیریت ارشد استان داریم.
 

انتهای پیام/