ساخت داخل ماشین آلات و قطعات واحدهای تولیدی در آذربایجان شرقی به ارزش ۶۸ میلیون دلار
ساخت داخل ماشین آلات و قطعات واحدهای تولیدی در آذربایجان شرقی به ارزش ۶۸ میلیون دلار

حبیب امین زاده با بیان این‌که در سال‌های گذشته قطعات و تجهیزات بومی سازی شده از طریق واردات تامین می‌شد، افزود : این میزان ساخت داخل در حوزه ماشین آلات معدن و خرید از داخل مجتمع مس سونگون، دستگاه‌های ماسک زن و سوزن و قطعات لوکوموتیو محقق شده است. وی با اشاره به ثبت توانمندی‌های بیش […]

حبیب امین زاده با بیان این‌که در سال‌های گذشته قطعات و تجهیزات بومی سازی شده از طریق واردات تامین می‌شد، افزود : این میزان ساخت داخل در حوزه ماشین آلات معدن و خرید از داخل مجتمع مس سونگون، دستگاه‌های ماسک زن و سوزن و قطعات لوکوموتیو محقق شده است.

وی با اشاره به ثبت توانمندی‌های بیش از ۱۸۰ واحد صنعتی استان در سایت توانیران و معرفی بیش از ۱۰۰۰ محصول، گفت : بومی سازی موتورهای دیزلی در دو شرکت استانی ایدم و چرخشگر اجرایی شده و هم‌چنین قرارداد انتقال پروژه آب خلیج فارس توسط شرکت پمپیران نیز منعقد شده است. محصول انحصاری پمپ با دو ورودی با توان ۱۴۰ بار فشار نیز بومی سازی شده است.

وی از کسب رتبه اول و سوم در تحقق اهداف برنامه‌های جهش تولید در کشور مطابق با اعلام معاونت طرح و برنامه وزارت صمت در سه ماهه اول و سوم خبر داد و افزود: براساس اعلام معاونت پژوهش و فناوری وزارت صمت، استان آذربایجان شرقی حائز رتبه اول در زمینه دستاوردهای علمی ، پژوهشی و نوآورانه بوده است.

به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، امین زاده راه اندازی نمایشگاه دائمی توسعه و تعمیق ساخت داخل و اعلام نیازهای واحدهای تولیدی استان در محل سازمان صمت را یکی دیگر از اقدامات اجرا شده در سال جهش تولید عنوان کرد.

انتهای پیام