رفتار و عملکرد صحیح وکلا راهگشای کار قضات است
رفتار و عملکرد صحیح وکلا راهگشای کار قضات است

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی با بیان اینکه رفتار و عملکرد صحیح وکلا راهگشای کار قضات است، افزود: هدف از تشکیل این جلسات و توسعه تعاملات بین قوه قضائیه و وکلا رسیدن به نقطه ای است که حقوق مردم به بهترین نحو تحقق پیدا کند.

به گزرش عصر دهیار، موسی خلیل الهی در نشست هم اندیشی با هیئت مدیره مرکز وکلای قوه قضائیه آذربایجان شرقی با بیان اینکه شان وکلا بسیار بالا بوده و هم شان قضاوت است و باید این جایگاه حفظ شود، اظهار داشت: هرکجا وکلا حضور دارند به نفع مردم و قوه قضائیه بوده و وجود وکلا موجب آسایش فکری همکاران ما است.
وی اضافه کرد: دستگاه قضا آمادگی دارد به منظور ایجاد وحدت دیدگاه بین وکلا و قضات موارد و موضوعات با حیث فراوانی بالا را احصا، بررسی و در مورد آن تدبیر شود.
رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی در ادامه با بیان اینکه اولویت مرکز وکلای قوه قضائیه استان ایجاد همدلی بین اعضا است، خاطرنشان کرد: همواره رسیدگی به مسایل و مشکلات اعضا باید در راس کار ها بوده و نباید ارتباط بین هیئت مدیره و اعضا به بهانه مشغله های کاری قطع شود.
وی با تاکید بر اینکه از دیگر اولویت های مرکز وکلای قوه قضائیه استان تربیت کارآموزان با تجربه است، بیان کرد: یک وکیل باید پیش از دخالت در یک پرونده باید آن را بررسی و به نوعی قضاوت کند، متاسفانه گاه این دیدگاه در قشر جوان وجود ندارد.
وی در ادامه با اشاره به شناسایی وکلای برجسته به منظور معرفی افراد جدید الورود برای کارآموزی، ادامه داد: نوع رفتار و اخلاق مربی با ارباب رجوع تاثیر بسزایی در افکار و رفتار کارآموزان دارد.