عباسعلی درستی در گفت‌وگو با ایسنا در تشریح جزییات این خبر، گفت: روند واکسیناسیون کرونا در آذربایجان شرقی هم مطابق با سراسر کشور در حال انجام بوده و غیر از مقدار مذکور، ۴۰ درصد از واکسن‌ها هم به کادر بهداشت و درمان تزریق شده است. وی اضافه کرد: واکسیناسیون سایر گروه‌ها هم شامل سالمندان، جانبازان، […]

عباسعلی درستی در گفت‌وگو با ایسنا در تشریح جزییات این خبر، گفت: روند واکسیناسیون کرونا در آذربایجان شرقی هم مطابق با سراسر کشور در حال انجام بوده و غیر از مقدار مذکور، ۴۰ درصد از واکسن‌ها هم به کادر بهداشت و درمان تزریق شده است.

وی اضافه کرد: واکسیناسیون سایر گروه‌ها هم شامل سالمندان، جانبازان، کارکنان آرامستان‌ها و بیماران خاص مانند بیماران دیالیزی و بیماران مبتلا به هموفیلی در حال انجام بوده و روز گذشته هم تعدادی از پاکبانان واکسینه شدند.

وی در تشریح آخرین وضعیت رنگبندی کرونایی شهرستان‌های آذربایجان شرقی، اظهار کرد: سراب در وضعیت قرمز و عجبشیر و جلفا در وضعیت نارنجی قرار دارند.

وی از وضعیت آبی و زرد سایر شهرستان‌های آذربایجان شرقی، خبر داد و گفت: شاهد روند افزایشی در تعداد بستری‌ها در حد ۱۵ الی ۲۰ درصد طی چند روز گذشته هستیم؛ آمار بیماران سرپایی و مراجعه کننده به درمانگاه‌ها و کلینیک‌ها و همچنین موارد جدید بیماری هم در استانمان رو به افزایش است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز در خاتمه متذکر شد: خواهش می‌کنیم مردم موضوع را جدی بگیرند و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

انتهای پیام