تداوم فعالیت مدارس و ادارات آموزش و پرورش آذربایجان شرقی بر اساس تصمیمات ستاد کرونا
تداوم فعالیت مدارس و ادارات آموزش و پرورش آذربایجان شرقی بر اساس تصمیمات ستاد کرونا

پیرو سئوالات مکرر همکاران و با توجه به شیوع بی رویه بیماری کوید ۱۹ جزئیات نحوه فعالیت مدارس و ادارات آموزش و پرورش استان براساس آخرین تصمیمات ابلاغی ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا برای روزها و هفته های آتی بدین شرح است: مدیران و عوامل اجرایی با توجه به شرایط، و وضعیت منطقه […]

پیرو سئوالات مکرر همکاران و با توجه به شیوع بی رویه بیماری کوید ۱۹ جزئیات نحوه فعالیت مدارس و ادارات آموزش و پرورش استان براساس آخرین تصمیمات ابلاغی ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا برای روزها و هفته های آتی بدین شرح است:

مدیران و عوامل اجرایی با توجه به شرایط، و وضعیت منطقه (قرمز،  زرد،آبی و نارنجی ) در مدرسه حضور خواهند داشت.

در هر سه وضعیت قرمز، زرد و نارنجی فعالیت های آموزشی و پرورشی کلیه مدارس، آموزشگاهها و … در مدارس شهری بصورت غیر حضوری پیگیری خواهد شد و مدارس روستایی طبق دستورالعمل های ابلاغ شده آموزشها را پیگیری نمایند.

طبق بخشنامه ابلاغی به نواحی و  مناطق استان، در شهرهای با وضعیت قرمز ۱/۳ ، در نارنجی ۱/۲  و در شهرهای با وضعیت زرد و آبی ۲/۳ از عوامل اجرایی مدارس با رعایت دقیق نکات بهداشتی  در محل کار خود حضور خواهند داشت. 

در شهرهای با وضعیت زرد و آبی ۲/۳ کارکنان ادارات منطقه در محل کار خود حضور خواهند یافت.

در شهرهای با وضعیت نارنجی ۱/۲ ( ۵۰%) کارکنان ادارات منطقه در محل کار خود حضور خواهند یافت.  

در شهرهای با وضعیت قرمز ۱/۳ کارکنان ادارات منطقه در محل کار خود حضور خواهند یافت.

فعالیتهای آموزشی پایه های اول و دوم ابتدایی در مناطق زرد و آبی با رعایت حداکثر ۱۰ نفر در هر کلاس بصورت کاملا اختیاری، بلامانع است.

سایر دستورالعملهای ابلاغی به مناطق ( مدارس و کلاسهای روستایی با جمعیت کمتر از ۱۰ نفر، کلاسهای کارگاهی هنرستانها با حضور سقف حداکثر ۱۰ دانش آموز و … ) که قبلا به مناطق و نواحی ابلاغ شده است تا اتخاذ تصمیم مقتضی جدید به قوت خود باقی است.

به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی، دستورالعمل فوق براساس ابلاغیه های ستاد ملی و استانی مقابله با بیماری کرونا اعلام شده و تا اتخاذ تصمیمات مقتضی جدید با توجه به شرایط، برای روزها و هفته های آتی به قوت خود باقی خواهد بود.

انتهای پیام