بارش باران در نقاط مختلف کشور طی امروز
بارش باران در نقاط مختلف کشور طی امروز

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: با تداوم فعالیت سامانه بارشی امروز (۱۴ فروردین) در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، استان‌های واقع در سواحل دریای خزر، خراسان شمالی، خراسان رضوی، نیمه شمالی فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز، تهران، سمنان […]

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: با تداوم فعالیت سامانه بارشی امروز (۱۴ فروردین) در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، استان‌های واقع در سواحل دریای خزر، خراسان شمالی، خراسان رضوی، نیمه شمالی فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز، تهران، سمنان و به‌صورت پراکنده در برخی نقاط استان‌های خراسان جنوبی، یزد، شمال کرمان، نیمه شمالی بوشهر، خوزستان و اصفهان ابرناکی، بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شدت بارش طی امروز در نیمه شمالی خراسان رضوی خواهد بود، گفت: فردا (۱۵ فروردین) بارش فقط در در برخی نقاط استان‌های خراسان شمالی و خراسان رضوی ادامه دارد و در بیشتر نقاط کشور جو پایدار و آرام خواهد بود.

به گفته ضیاییان طی روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه (۱۶، ۱۷ و ۱۸ فروردین) جوی آرام و آسمانی صاف در بیشتر نقاط کشور حاکم می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه امروز (۱۴ فروردین) دما در شمال شرق کشور به‌طور قابل توجهی افزایش می‌یابد، اظهار کرد: طی امروز با عبور توده هوای سرد از نوار شمالی کشور کاهش محسوس دما را در استان‌های واقع در شمال غرب، دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز و نواحی مرکزی کشور خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه که فردا (۱۵ فروردین) کاهش دما در شمال شرق و شرق کشور محسوس خواهد بود، گفت: طی این روز در سواحل دریای خزر و از روز دوشنبه (۱۶ فروردین) تا آخر هفته در کل کشور روند افزایش تدریجی دما پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان ادامه داد: امروز (۱۴ فروردین) دریای خزر و غرب خلیج فارس و طی روزهای یکشنبه و دوشنبه (۱۵ و ۱۶ فروردین) خلیج فارس و تنگه هرمز مواج و متلاطم است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۱۵ فروردین) صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد و با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۲۰ درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (۱۶ فروردین) صاف همراه با وزش باد و با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام