محمدرضا پورمحمدی در ارتباط تصویری با فرمانداران استان، ضمن تبریک سال نو و قدردانی از تلاش‌های آنان در یک سال گذشته، اظهار کرد: سال ۹۹، سخت ‌ترین سال دولت بود و در این سال، علاوه بر تشدید تحریم‌های ظالمانه، با مشکلات ناشی از شیوع کرونا مواجه شدیم. وی افزود: با وجود همه این مشکلات، روند […]

محمدرضا پورمحمدی در ارتباط تصویری با فرمانداران استان، ضمن تبریک سال نو و قدردانی از تلاش‌های آنان در یک سال گذشته، اظهار کرد: سال ۹۹، سخت ‌ترین سال دولت بود و در این سال، علاوه بر تشدید تحریم‌های ظالمانه، با مشکلات ناشی از شیوع کرونا مواجه شدیم.

وی افزود: با وجود همه این مشکلات، روند توسعه در کل کشور ازجمله استان ما متوقف نشده و با تلاش‌های مسئولان و همراهی مردم، امور کشور به خوبی مدیریت شده است.

وی خاطرنشان کرد: افزایش تولید و صادرات، وصول بیش از صددرصدی مالیات، کاهش نرخ بیکاری و کسب رتبه دوم کشور از نظر توسعه واحدهای تولیدی از جمله دستاوردهای اقتصادی استان در شرایط اقتصادی کنونی است.

پورمحمدی با اشاره به سخنان رئیس جمهور در جلسه ستاد تنظیم بازار که عملکرد دوره دوم دولت را موفق ‌تر و مهم‌تر از دوره نخست دانسته بود، گفت: با وجود این‌که در دوره نخست دولت، وضعیت خوبی از نظر اقتصادی ایجاد شد، اما دولت در دوره دوم خود با مشکلات فراوانی روبه‌رو شد که اداره کشور در این شرایط، دستاورد بزرگی است.

وی با بیان این‌که افتخار می‌کنیم که در چنین شرایط سختی توانسته‌ایم امور جامعه را مدیریت کنیم، خاطرنشان کرد: کسانی که در این شرایط برای اداره امور تلاش می‌کنند، مسئولیت را به مفهوم واقعی پذیرفته‌اند و در این شرایط، تفاوتی نمی‌کند که چه مدت از عمر دولت باقی مانده است.

وی تاکید کرد: همه ما سرباز نظام هستیم و براساس تکلیف شرعی و اخلاقی زیر بار مسئولیت رفته‌ایم و بر این اساس موظفیم تا آخرین لحظه مسئولیت، با جدیت برای پیشبرد امور تلاش کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی، رفع موانع تولید و برگزاری انتخابات را دو مساله مهم تا پایان فعالیت دولت برشمرد و گفت: همه مسئولان باید برای شتاب بخشیدن به روند رونق تولید و تحقق شعار سال تلاش کنند.

وی با بیان این‌که برگزاری انتخابات، وظیفه اصلی وزارت کشور است، افزود: وظیفه ما به عنوان مجریان انتخابات، برگزاری انتخاباتی امن و سالم است و در این زمینه هیچ مشکلی نداریم.

وی، سلامت، امنیت، رقابت و مشارکت را کلیدواژه‌های انتخابات آتی برشمرد و گفت: نخبگان، احزاب، گروه‌های مرجع و رسانه‌ها باید برای ایجاد فضای رقابتی و جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات تلاش کنند.

وی هم‌چنین با اشاره به آغاز بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراها در هیات‌های اجرایی، گفت: در زمینه بررسی صلاحیت داوطلبان، قانون فصل‌الخطاب است و آرای صادرشده از سوی هیات‌های اجرایی باید در چارچوب قانون قابل دفاع باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی هم در این جلسه از ممنوعیت هرگونه دورهمی و تجمع در بوستان‌ها و پارک‌های استان در روز ۱۳ فروردین خبر داد و گفت: شهرداری‌ها و نیروی انتظامی برای اعمال این محدودیت مسئولیت اصلی را دارند.

علیار راستگو با بیان این‌که تجمعات و دورهمی‌ها زمینه مناسبی برای انتقال بیماری کرونا است، افزود: با توجه به افزایش محسوس تعداد بیماران بستری‌شده در روزهای گذشته، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از سوی شهروندان ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر شهرهای میانه، شبستر و جلفا در وضعیت نارنجی و شهر سراب در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند.

وی هم‌چنین خطاب به فرمانداران بر تعامل و هماهنگی با هیات‌های نظارت انتخابات و عمل به مرّ قانون در روند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراها تاکید کرد.

مرتضی محمدزاده، دبیر ستاد انتخابات استان نیز با اشاره به زمان‌ بندی بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراها در هیات‌های اجرایی و نظارت، بر رعایت دقیق این زمان‌بندی تاکید کرد.

به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، تعدادی از فرمانداران استان نیز در این جلسه دیدگاه‌های خود را در خصوص انتخابات خرداد ماه و برخی از مسائل دیگر حوزه مسئولیت خود بیان کردند.

انتهای پیام