علی جهانگیری در جلسه بررسی طرح هوشمندسازی و نظام‌مند کردن نظارت و بازرسی‌های کنترل بازار، اظهار کرد: فاز نخست اجرای این طرح به صورت آزمایشی در بازه زمانی یک ماهه در بهمن و اسفند ماه سال گذشته انجام شد. وی ادامه داد: با اجرای این طرح نتایجی به دست آمده که ضروری است در نشست مشترک […]

علی جهانگیری در جلسه بررسی طرح هوشمندسازی و نظام‌مند کردن نظارت و بازرسی‌های کنترل بازار، اظهار کرد: فاز نخست اجرای این طرح به صورت آزمایشی در بازه زمانی یک ماهه در بهمن و اسفند ماه سال گذشته انجام شد.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح نتایجی به دست آمده که ضروری است در نشست مشترک با اعضای ستاد تنظیم بازار و کارشناسان و بازرسان مورد بررسی قرار گیرد.

وی اضافه کرد: نقش دانشگاه تبریز در این طرح همانند یک پزشک است که ابتدا مسائل و مشکلات را آسیب شناسی کرده و براساس نتایج به دست آمده راه حلی پیشنهاد دهد تا بازرسی‌ها و نظارت‌ها به روش علمی و هوشمندانه انجام گیرد.

جهانگیری خاطرنشان کرد: هدف از اجرای این طرح، مچ گیری نیست و دانشگاه در کنار سازمان صمت برای اجرای هرچه بهتر بازرسی‌ها و نظارت‌ها قرار دارد.

وی یادآور شد: طرح سامانه هوشمند بازرسی نوبه‌ای و موردی مبتنی بر روش‌های پیشرفته نمونه گیری آماری اجرا می‌شود که اطلاعات تمامی اصناف در سطح شهر تبریز به صورت کامل و دقیق در سامانه آمده است.

وی گفت: این طرح یک سامانه بازرسی هوشمند نوین است که با توجه به این‌که دارای پشتوانه علمی است نتایج آن با سطح اطمینان ۹۹ درصد ارایه خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اظهار کرد: در این سامانه لیست واحدهای صنفی جهت بازرسی براساس رهیافت‌های سامانه هوشمند و یا بر اساس استخراج لیست واحدهای شکایات مردمی دریافتی قابل دسترسی است.

وی افزود: در این سامانه ثبت و نشاندار کردن واحدهای فاقد تخلف و یا داری تخلف بر اساس موقعیت جغرافیایی، کدپستی، کد ملی و شماره پروانه امکان پذیر است.

به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، وی گفت: با اجرای این طرح، امکان دسترسی به نمونه‌های مختلف فراهم است و هم‌چنین این امکان وجود دارد که سامانه به ما پیشنهاد دهد که در طول هفته یا ماه از کدام صنوف بازرسی انجام شود.

انتهای پیام