استقبال یاران خربین از نایب‌قهرمان آسیا/ دوئل لالیگایی السد و فولاد در عربستان
استقبال یاران خربین از نایب‌قهرمان آسیا/ دوئل لالیگایی السد و فولاد در عربستان

به گزارش ایسنا، لیگ قهرمانان آسیا بالاخره از امروز (چهارشنبه) در غرب قاره آسیا آغاز می‌شود و ۴ نماینده ایران در ۳ کشور به مصاف رقبای آسیایی خود می‌روند. در روز اول، پرسپولیس با الوحده امارات دیدار می‌کند، تراکتور برابر پاختاکور قرار می‌گیرد و فولاد روبروی العین می‌ایستد. پرسپولیس ایران – الوحده امارات، ساعت ۱۹ به میزبانی هند […]

به گزارش ایسنا، لیگ قهرمانان آسیا بالاخره از امروز (چهارشنبه) در غرب قاره آسیا آغاز می‌شود و ۴ نماینده ایران در ۳ کشور به مصاف رقبای آسیایی خود می‌روند. در روز اول، پرسپولیس با الوحده امارات دیدار می‌کند، تراکتور برابر پاختاکور قرار می‌گیرد و فولاد روبروی العین می‌ایستد.

پرسپولیس ایران – الوحده امارات، ساعت ۱۹ به میزبانی هند

نایب‌قهرمان آسیا، نخستین نماینده ایران است که به مصاف رقیب خود می‌رود. شاگردان یحیی گل‌محمدی در حالی برابر الوحده امارات قرار می‌گیرند که این تیم با ۳۵ امتیاز در رده هشتم جدول لیگ امارات قرار دارد و ۱۵ امتیاز با صدر جدول فاصله دارد.

این دو تیم در سال ۲۰۱۷ به مصاف هم رفتند که پرسپولیس در هر دو دیدار و با نتایج ۴ بر ۲ و ۳ بر ۲ به برتری رسید. تیم اماراتی که از عمر خربین سوری بهره می‌برد، در ۵ بازی آخر خود ۳ پیروزی و ۲ شکست کسب کرده است و این در حالی است که شاگردان گل‌محمدی در ۵ بازی آخر خود، شکستی نداشته‌اند و ۲ تساوی و ۳ پیروزی کسب کرده‌اند.

نماینده ایران که صدرنشین فعلی لیگ برتر نیز است، دو مهره اصلی خود در خط دفاع یعنی سعید آقایی و فرشاد فرجی را به دلیل ابتلا به کرونا در اختیار ندارد.

در دیگر دیدار این گروه، گوا هند میزبان الریان قطر است.

تراکتور ایران – پاختاکور ازبکستان، ساعت ۱۹:۳۰ به میزبانی کشور امارات

تراکتور که پس از سال‌ها به لیگ قهرمانان آسیا بازگشته، باید در کشور امارات به مصاف پاختاکور ازبکستان برود که فصل گذشته مقابل ۳ نماینده ایران یعنی شهرخودرو، استقلال و پرسپولیس به میدان رفت. تیم ازبکستانی اوضاع خوبی دارد و هر ۵ دیدار خود در لیگ ازبکستان را برده است و در سوی مقابل، شاگردان رسول خطیبی در ۵ دیدار آخر خود، ۲ شکست، ۲ تساوی و تنها یک پیروزی کسب کرده‌اند.

این دو تیم در سال ۲۰۱۶ دو بار به مصاف هم رفتند که سهم هر یک از دو تیم یک پیروزی بود. تیم هشتم لیگ‌برتر ایران در حالی به مصاف رقیب ازبک خود می‌رود که مصدوم و محرومی ندارد و جواب تست کرونا همه اعضای این تیم منفی شده است.

در دیگر دیدار این گروه، نیروی هوایی عراق به مصاف شارجه امارات می‌رود.

فولاد ایران – السد عربستان، ساعت ۲۲:۳۰ به میزبانی کشور عربستان 

شاگردان جواد نکونام پس از درهم ‌کوبیدن العین باید به مصاف یکی از قدرتمندترین تیم‌های فعلی آسیا و قهرمان قطر بروند. تیم شکست‌ناپذیر ژاوی در لیگ ستارگان قطر، در ۵ دیدار قبلی خود، ۴ پیروزی و یک تساوی کسب کرده و از ستاره‌هایی چون سانتی کاسورلا، اکرم عفیف و بغداد بونجاح بهره می‌برد.

در سوی دیگر، نماینده ایران که در ۵ بازی آخر خود، ۳ پیروزی، یک تساوی و یک شکست را تجربه کرده، با ۲۷ امتیاز در رده هفتم لیگ ایران قرار داد. خوزستانی‌ها پیش از این ۴ بار به مصاف السد رفتند که هیچوقت نتوانستند این تیم را شکست دهند. یک شکست و ۳ تساوی، حاصل چهار جدال قبلی دو تیم بوده و با وجود کار سخت فولاد، بازی امشب فرصت مناسبی برای انتقام شاگردان نکونام است.

در دیگر دیدار این گروه، الوحده لبنان به مصاف النصر عربستان می‌رود.

انتهای پیام