به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد، کسری بودجه دولت این کشور در ماه مارس به علت پرداخت‌های مستقیم به آمریکایی‌ها بر اساس بسته کمک مالی جو بایدن، به ۶۶۰ میلیارد دلار رسید. کسری بودجه دولت آمریکا در ۶ ماه نخست سال مالی ۲۰۲۱ به رکورد ۱٫۷۰۶ تریلیون دلار رسیده […]

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد، کسری بودجه دولت این کشور در ماه مارس به علت پرداخت‌های مستقیم به آمریکایی‌ها بر اساس بسته کمک مالی جو بایدن، به ۶۶۰ میلیارد دلار رسید.

کسری بودجه دولت آمریکا در ۶ ماه نخست سال مالی ۲۰۲۱ به رکورد ۱٫۷۰۶ تریلیون دلار رسیده است که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۷۴۳ میلیارد دلار بود.

یک مقام وزارت خزانه داری آمریکا به خبرنگاران گفت: همه گیری کرونا در ۶ ماه نخست ۲۰۲۰ تاثیر زیادی بر کسری بودجه نگذاشته بود زیرا افزایش پرداخت ها با افزایش بیکاری ناشی از قرنطینه‌های طولانی صورت گرفت و اعطای بسته‌های کمک مالی نیز تا پایان ماه مارس ۲۰۲۰ آغاز نشده بود.

کسری بودجه ماه مارس ۲۰۲۱، سومین کسری بودجه بالای ماهانه آمریکا تا این زمان است. پیش از این بیشترین کسری بودجه‌ها در ژوئن ۲۰۲۰ برابر با ۸۶۴ میلیارد دلار و در آوریل ۷۳۸ میلیارد دلار رکورد زده بود.

انتهای پیام/ب